Redakce Epoch Times

17. 10. 2022

Podle dnes vydané prognózy Bloomberg Economics je pravděpodobnost, že se americká ekonomika v příštích 12 měsících dostane do recese, stoprocentní.

https://www.theepochtimes.com/odds-of-recession-rise-to-100-percent-despite-bidens-claims-of-a-strong-economy-bloomberg-economics_4801318.html

„Nemám obavy o sílu dolaru, ale o zbytek světa. Dává to smysl? Naše ekonomika je zatraceně silná,“ odpověděl prezident Biden v Oregonu novinářům, kteří se jej dotazovali na inflaci a pozici dolaru.

https://www.theepochtimes.com/biden-claims-us-economy-strong-draws-pushback_4799754.html

Vysoce postavený republikánský kongresman James Comer v neděli na Fox News vyzval vedení FBI k rezignaci kvůli řadě údajných pochybení a skandálů. Vyslovil se také pro vytvoření výboru, který bude úřad vyšetřovat, pokud získají v listopadových volbách většinu ve Sněmovně reprezentantů.

https://www.theepochtimes.com/top-gop-lawmaker-says-fbi-leaders-should-resign-be-accountable-for-wrongdoings_4800648.html

Ačkoli bylo jedno z obvinění vůči Dančenkovi v pátek zamítnuto, dozvídáme se díky němu skutečnost, která koreluje s kritikou o politizaci FBI. Dvě agentky vypověděly, že vedení FBI zastavilo snahy o vyšetřování známého Clintonových, Charlese Dolana, který byl jedním ze zdrojů Steeleova spisu.

Ministerstvo spravedlnosti navrhlo trest odnětí svobody na šest měsíců a pokutu 200 000 dolarů Stevenu Bannonovi, bývalému poradci Trumpovy administrativy, za to, že neuposlechl předvolání sněmovního výboru pro vyšetřování událostí z 6. ledna.

https://www.theepochtimes.com/doj-asks-federal-judge-to-sentence-steve-bannon-to-6-months-in-jail-pay-hefty-fine_4801089.html

Republikáni zažalovali pensylvánské úředníky poté, co úřadující státní tajemnice, tedy nejvyšší představitelka zodpovědná za volby ve státě, prohlásila, že ve volbách budou uznány i korespondenční hlasovací lístky bez data, což je v rozporu s tamními zákony.

https://www.theepochtimes.com/republicans-sue-over-pennsylvania-officials-saying-theyll-accept-mail-in-ballots-without-dates_4800912.html

Hlavní provozovatel elektrické sítě v Nové Anglii, kterou tvoří šest států severovýchodních USA, uvedl, že se připravuje na možné přetížení a výpadky sítě. V regionu se totiž velká část proudu vyrábí z LNG, jehož dodávky jsou momentálně celosvětovým problémem kvůli přepravním lodím.

https://www.theepochtimes.com/new-england-is-facing-blackouts-this-winter-grid-operator_4801156.html

Floridský guvernér Ron DeSantis oznámil, že plánuje poslat další nelegální přistěhovalce, kteří v posledních dnech překročili americko-mexickou hranici, do oblastí ovládaných demokraty.

https://www.theepochtimes.com/desantis-to-send-more-illegal-immigrants-to-democrat-controlled-areas_4801029.html

Výzkumníci z Bostonské univerzity vyvinuli kmen koronaviru, který podle preprintové studie zveřejněné minulý týden usmrtil 80 % myší, které jím byly infikovány.

https://www.theepochtimes.com/boston-university-researchers-develop-covid-strain-with-80-percent-kill-rate-in-mice_4801340.html

Miliardář a hudebník Kanye West kupuje Parler, sociální médium podporující svobodu projevu, které získalo na popularitě před dvěma lety v souvislosti s obviněními Twitteru o potlačování konzervativních názorů.

https://www.theepochtimes.com/kanye-west-to-buy-parler-to-cement-its-uncancelable-status-protect-conservative-views_4800734.html