Prezident Joe Biden absolvoval v sobotu první předvolební mítink s voliči – členy odborů. Mítink se konal ve Filadelfii a kromě jiného na něm Biden znovu mluvil o větším zdanění milionářů a velkých korporací.

https://www.theepochtimes.com/i-need-you-badly-biden-addresses-union-members-at-first-2024-campaign-rally-in-philadelphia_5339941.html

Národní dluh USA poprvé v historii překročil 32 bilionů dolarů. Data zveřejnilo v sobotu ministerstvo financí.

https://www.theepochtimes.com/us-national-debt-hits-all-time-high-of-32-trillion_5339362.html

Skupina bývalých představitelů národní bezpečnosti vyzývá Kongres, aby prošetřil postup FBI při vydávání bezpečnostních prověrek. Reagují tak na zprávu zvláštního vyšetřovatele Johna Durhama, ve které dospěl k závěru, že úřad se při vyšetřování Trumpa v roce 2016 choval nedbale.

https://www.theepochtimes.com/former-national-security-officials-urge-congress-to-investigate-fbis-security-clearances-after-durham-report-findings_5339307.html

Lídr senátních demokratů Chuck Schumer se dostal pod palbu kritiky, když řekl novinářům, že demokraté strávili dva roky snižováním cen energií. Data totiž ukazují, že ceny energií naopak rostly.

https://www.theepochtimes.com/gas-price-data-critics-dispute-schumer-claim-democrats-have-lowered-energy-costs_5335597.html

Demokratický kandidát na prezidenta Robert Kennedy ml. v rozhovoru s Joe Roganem sdělil, že musí postupovat opatrně. Naznačil tak, že by mu mohla CIA usilovat o život. Kennedy je dlouhodobým zastáncem teorie, že právě CIA měla prsty ve vraždě prezidenta Kennedyho.

https://www.theepochtimes.com/rfk-jr-says-hes-aware-of-possibility-cia-could-assassinate-him_5338518.html

Ministr zahraničí Antony Blinken se v sobotu setkal se svým čínským protějškem Qin Gangem. Blinken je nejvyšším americkým představitelem Bidenovy administrativy, který do Číny zatím zavítal.

https://www.theepochtimes.com/blinken-meets-chinese-foreign-minister-in-a-rare-trip-to-beijing-amid-criticism-and-dim-hopes-for-progress_5340477.html

Mimochodem, podle nedávno provedeného průzkumu společností The Economist/YouGov má demokrat Robert Kennedy ml. nejvyšší tzv. čistou přízeň ze všech prezidentských kandidátů. Čistá přízeň je rozdílem mezi pozitivní a negativní preferencí.

https://www.theepochtimes.com/poll-shows-rfk-jr-with-highest-favorability-rating-of-all-presidential-candidates_5339672.html

Skupina republikánských zákonodárců vyzývá ministra zahraničí Antonyho Blinkena, aby při své cestě do komunistické Číny navštívil Tchaj-wan.

https://www.theepochtimes.com/exclusive-republican-letter-asks-blinken-to-visit-taiwan-en-route-to-china_5338210.html

Ministerstvo spravedlnosti podalo u federálního soudu návrh, který by Donaldu Trumpovi znemožnil zveřejnit jakýkoli důkazní materiál, k němuž bude mít přístup jeho právní tým. Ten se nyní připravuje na obhajobu Trumpa ve věci obžaloby týkající se utajovaných dokumentů.

https://www.theepochtimes.com/doj-seeks-to-muzzle-trump-in-classified-documents-case_5339160.html

Federální soudce Kaplan stanovil začátek soudního procesu v případě žaloby E. J. Carrollové proti Trumpovi z na cti utrhání na leden 2024.

https://www.theepochtimes.com/trumps-defamation-trial-scheduled-to-begin-as-gop-primary-caucuses-kick-off_5338189.html

Generálporučice vesmírných sil DeAnna Burtová se domnívá, že tzv „anti-LGBTQ+“ zákony přijaté v několika státech ohrožují připravenost armády a že tyto zákony ovlivňují rozhodování o náboru a povýšení.

https://www.theepochtimes.com/statewide-anti-lgbtq-laws-are-threat-to-military-readiness-space-force-general_5338557.html

Na pátečním filmovém festivalu v manhattanské Cinema Village debutoval dokumentární film z dílny Epoch Times. Snímek s názvem Gender Transformation odhaluje komplexnost transgenderového hnutí v mechanismech společnosti – od vzdělávacího systému až po lékařský a farmaceutický průmysl.

https://www.theepochtimes.com/epoch-times-film-exposing-untold-realities-of-youth-transgender-movement-debuts-in-new-york_5340173.html