Redakce Epoch Times

19. 2. 2023

Viceprezidentka Harrisová sdělila, že administrativa dospěla k oficiálnímu závěru, že Rusko se na Ukrajině dopustilo „zločinů proti lidskosti“. Upřesnila, že důkazy zkoumané americkým ministerstvem zahraničí nenechávají „žádné pochybnosti“ o tom, že ruské síly prováděly zvěrstva.

https://www.theepochtimes.com/us-formally-determines-russia-committed-crimes-against-humanity-in-ukraine_5067532.html

Bidenova administrativa se chystá podepsat právně závaznou dohodu se Světovou zdravotnickou organizací (WHO), která by této pobočce OSN se sídlem v Ženevě dala pravomoc diktovat Americe politiku během pandemie. Znění této mezinárodní dohody, která by se mimochodem zřejmě týkala i České republiky v případě její ratifikace, se má ještě projednávat 27. února.

https://www.theepochtimes.com/biden-admin-negotiates-deal-to-give-who-authority-over-us-pandemic-policies_5066631.html

Prezident Joe Biden podepsal výkonné nařízení, které ukládá federálním úřadům zajistit rovné příležitosti pro všechny Američany, zejména pro lidi různé barvy pleti, ženy, LGBT a další menšiny.

https://www.theepochtimes.com/biden-requiring-federal-agencies-to-form-equity-action-teams-deliver-annual-equity-plans_5065998.html

Republikáni v čele se senátorem Markem Rubiem navrhují zákon, který by až na výjimky zakázal lidem s genderovou dysforií sloužit v armádě.

https://www.theepochtimes.com/new-republican-bill-to-revive-trump-era-restrictions-on-transgender-military-service_5066080.html

Comerův Výbor pro dohled a odpovědnost Sněmovny reprezentantů rozšiřuje vyšetřování „katastrofálního stažení“ vojenských jednotek z Afghánistánu Bidenovou administrativou v srpnu 2021. Vyžádal si související dokumenty od Bílého domu, ministerstva obrany, generálního štábu a dalších složek vlády.

https://www.theepochtimes.com/house-republicans-ask-biden-admin-for-documents-on-disastrous-afghanistan-withdrawal_5065725.html

Severní Korea varovala před „bezprecedentními a silnými protiakcemi“, pokud Spojené státy a Jižní Korea podniknou společná vojenská cvičení, které se mají konat příští měsíc.

https://www.theepochtimes.com/north-korea-warns-of-unprecedented-response-to-us-south-korea-joint-drills_5066880.html

Donald Trump oznámil, že ve středu navštíví East Palestine v Ohiu. Sdělil to poté, co jeho syn prohlásil, že pokud se vedoucí představitelé ve Washingtonu „příliš bojí“, aby na vlastní oči viděli následky vykolejení vlaku a úniku toxických chemikálií, budou se do toho muset vložit „skuteční lídři“.

https://www.theepochtimes.com/trump-to-visit-ohio-train-derailment-site-because-washington-leaders-are-too-afraid_5067363.html

FBI vyšetřuje hackerský útok na svou počítačovou síť, který byl ojedinělým incidentem a kterému se jim údajně podařilo ubránit.

https://www.theepochtimes.com/fbi-investigates-hack-of-its-own-computer-network_5066329.html

Podle nově zveřejněných soudních dokumentů se 6. ledna 2021 k protestujícím u Kapitolu připojili tři policisté v utajení – včetně jednoho, který přelezl barikádu a povzbuzoval ostatní, aby šli ke Kapitolu, a dalšího, který šel za Ashli Babbittovou a předpovídal, že „někdo bude zastřelen“.

https://www.theepochtimes.com/undercover-dc-police-officer-pushed-protesters-toward-capitol-climbed-over-barricade-court-filing_5067663.html

Data Úřadu pro sčítání lidu ukazují, že v období od dubna 2020 do července 2022 zaznamenala Kalifornie v rámci migrujících Američanů čistý úbytek 700 000 obyvatel. Dle profesora Dotiho z Chapman Economics je v Kalifornii tento negativní trend již 10 let a ve stále vyšším počtu.

https://www.theepochtimes.com/california-exodus-700000-more-people-left-than-moved-in-over-2-years-us-census-shows_5066955.html

Kalifornský guvernér Newsom podpořil návrh demokratů zakotvit do státní ústavy právo na stejnopohlavní sňatky. Demokraté přišli v uplynulém týdnu s ještě dalším zajímavým návrhem zákona – zakázat tzv. rasistické používání policejních psů při zatýkání a kontrolách lidí černé či jiné barvy pleti.

https://www.theepochtimes.com/california-aims-to-add-same-sex-marriage-rights-to-state-constitution_5066833.html

Arizonský odvolací soud zamítl stížnost republikánky Kari Lakeové ohledně výsledků arizonských guvernérských voleb a zamítl její žádost o zrušení aktuálních výsledků.

https://www.theepochtimes.com/arizona-court-rejects-kari-lakes-appeal-of-2022-gubernatorial-election-results_5064660.html