Donald Trump v sobotu vydal prohlášení, že očekává, že bude příští týden obžalován manhattanskou prokuraturou a zatčen. Prokuratura vyšetřuje převod 130 000 dolarů na účet jeho bývalému právníkovi Michaelu Cohenovi, kterou měl údajně jako firemní úhradu Trump skrze Cohena předat pornoherečce Stormy Daniels. Trump opakovaně označil vyšetřování za zpolitizované či za hon na čarodějnice a sdělil, že tato teorie byla mnohokrát zcela vyvrácena.

https://www.theepochtimes.com/trump-addresses-indictment-rumors-calls-for-supporters-to-protest-take-our-nation-back_5132504.html

Za Trumpa se postavil jeho stranický prezidentský protikandidát Vivek Ramaswamy, který označil možné zatčení Trumpa za temný okamžik americké historie a kritizoval demokraty za zneužití policejní moci. Vyzval také další republikánské kandidáty na prezidenta, aby odsoudili záměr manhattanského prokurátora Bragga (úprava – původně jsme chybně uvedli jméno Beggs). Mike Pence kritizoval Bragga za to, že přijal milion dolarů na svou volební kampaň od organizace Goerge Sorose.

https://www.theepochtimes.com/gop-presidential-hopeful-responds-to-possible-donald-trump-arrest-dark-moment_5133697.html

Naopak, demokratický tábor Trumpa kritizoval. Např. Nancy Pelosiová vydala v sobotu prohlášení, ve kterém mu vyčetla lehkomyslnost při vyvolávání nepokojů mezi jeho podporovateli a dodala, že před spravedlností se neschová.

https://www.theepochtimes.com/democrats-republicans-react-to-possible-trump-arrest_5133642.html

Vedle této události sněmovní demokraté z výboru pro dohled vydali v pátek zprávu, ve které obviňují Trumpa, že během své prezidentské funkce přijal přes 100 nepřiznaných darů v celkové hodnotě přes 250 000 $.

https://www.theepochtimes.com/trump-accused-of-failing-to-disclose-over-100-foreign-gifts_5132929.html

V pátek Trump publikoval na Facebooku první post po dvou letech, a to asi měsíc po obnovení jeho účtu. Účet Trumpovi obnovil v uplynulém týdnu i YouTube.

https://www.theepochtimes.com/trump-breaks-silence-with-first-facebook-post-since-2-year-ban_5132575.html

Prezident Joe Biden v pátek odmítl obvinění republikánů, že obchodní partner Huntera Bidena zaslal na účty členů rodiny Bidenových přes milion dolarů, poté co obdržel tři miliony od čínské energetické firmy.

https://www.theepochtimes.com/thats-not-true-biden-denies-family-received-money-from-chinese-firm-via-hunter-biden-associate_5132196.html

Prezident Biden v pátek prohlásil, že považuje za „oprávněné“, že Mezinárodní trestní soud vydal zatykač na ruského prezidenta Vladimira Putina kvůli obviněním z válečných zločinů. Zároveň ale připustil, že tento krok je převážně symbolický, neboť Rusko ani Spojené státy jurisdikci soudu neuznávají.

https://www.theepochtimes.com/biden-cheers-putin-arrest-warrant-but-admits-its-mostly-virtue-signaling_5132562.html

Ministerstvo spravedlnosti žádá Nejvyšší soud, aby zrušil rozhodnutí odvolacího soudu, kterým byl zrušen federální zákon bránící držení zbraní osobám, na které se vztahuje soudní zákaz týkající se domácího násilí.

https://www.theepochtimes.com/biden-doj-asks-supreme-court-to-fast-track-case-that-could-reinstate-federal-gun-ban_5133477.html

Bill Shipley, právník zastupující Jacoba Chansleyho, sdělil v exkluzivním rozhovoru pro The Epoch Times, že příští týden zahájí proces žádosti o zrušení Chansleyho 41měsíčního trestu.

https://www.theepochtimes.com/exclusive-jacob-chansleys-lawyer-intends-to-file-to-vacate-conviction_5131518.html

Ředitel turnaje Miami Open oznámil, že Novak Djokovič se turnaje nezúčastní, protože nedostal výjimku z očkování proti covidu.

https://www.theepochtimes.com/novak-djokovic-wont-compete-in-miami-open-due-to-unvaccinated-status_5132221.html