Ministryně financí Janet Yellen v neděli na ABC News řekla, že očekává zpomalení americké ekonomiky, ale nevěří, že „recese je nevyhnutelná“.

https://www.theepochtimes.com/treasury-secretary-says-recession-in-us-not-inevitable-despite-grim-poll-numbers_4543241.html

Přestože představitelé Bidenovy vlády prohlašují, že USA do recese nevstoupí, více než polovina respondentů nového průzkumu veřejného mínění tvrdí, že země se již do tohoto bodu dostala.

https://www.theepochtimes.com/poll-majority-of-americans-believe-us-is-in-a-recession-right-now_4541003.html

Prezident Biden v sobotu spadl z kola, když se během projížďky poblíž svého domova v Delaware blížil ke skupině lidí. Bílý dům uvedl, že prezident je po úrazu v pořádku.

https://www.theepochtimes.com/biden-falls-off-his-bicycle-in-delaware-white-house-says-hes-fine_4542182.html

Ministr dopravy Buttigieg varoval, že federální vláda by se mohla vložit do situace v letecké přepravě, kdy již několik týdnů po sobě ruší aerolinky tisíce letů týdně.

https://www.theepochtimes.com/transportation-secretary-warns-us-may-act-against-airlines-over-cancellations_4543111.html

Republikánští senátoři Grassley a Johnson požádali o informace státního zástupce za Delaware, který vyšetřuje Huntera Bidena, protože ministerstvo spravedlnosti poskytuje jen minimum informací anebo mlčí.

https://www.theepochtimes.com/department-of-justice-stymies-congressional-attempt-to-get-information-on-hunter-biden-probe_4542342.html

USA potvrdily svou podporu Filipínám poté, co Manila podala diplomatický protest proti Pekingu kvůli nezákonné přítomnosti více než 100 čínských plavidel v jeho teritoriální zóně u útesu Whitsun.

https://www.theepochtimes.com/us-backs-philippines-against-chinas-provocative-actions-in-disputed-seas_4541687.html

Dr. Fauci na senátním slyšení prohlásil, že není schopen zavázat se k zastavení federálního financování výzkumu v Číně, přestože americká zpravodajská komunita považuje režim za hlavního protivníka Ameriky.

https://www.theepochtimes.com/fauci-refuses-to-stop-funding-chinese-research-with-us-tax-dollars_4541209.html

CDC v týdnu zařadilo Mexiko na seznam nejrizikovějších zemí v souvislosti s covidem-19.

https://www.theepochtimes.com/cdc-puts-mexico-at-highest-risk-level-for-travel-destinations-amidst-increasing-covid-19-cases_4533396.html

V sobotu pak CDC doporučilo anticovidové očkování pro děti starší šesti měsíců.

https://www.theepochtimes.com/cdc-advisers-back-covid-19-vaccines-for-young-children_4542313.html

Vrcholný představitel veřejného zdravotnictví Floridy sdělil na Twitteru, že Florida „upřednostňuje data před ideologií“ při odmítání očkování malých dětí vakcínou proti covidu-19.

https://www.theepochtimes.com/florida-surgeon-general-says-state-puts-data-over-ideology-in-opposing-covid-19-vaccines-for-young-children_4543051.html

Inženýr společnosti Google byl postaven mimo službu poté, co vyjádřil obavy ohledně programu umělé inteligence, který testuje se svým spolupracovníkem a který se podle něj chová jako lidské „dítě“.

https://www.theepochtimes.com/google-engineer-warns-about-sentient-behavior-of-companys-ai-gets-suspended_4531209.html