Redakce Epoch Times

18. 7. 2022

V pondělí začal soudní proces se střelcem z floridské školy Nikolasem Cruzem, který se stal největším masovým střelcem v USA. 23-letý Cruz se loni v říjnu přiznal k 17 obviněním z vraždy prvního stupně v souvislosti se smrtí 14 studentů a tří zaměstnanců střední školy. Porotci musí rozhodnout, zda dostane trest smrti, nebo doživotí bez možnosti podmínečného propuštění.

https://www.theepochtimes.com/florida-high-school-shooters-penalty-trial-begins_4604630.html

Poručík, který v den masové střelby na základní škole v texaském Uvalde vykonával funkci policejního velitele, byl na základě zprávy, která zjistila systémová pochybení orgánů činných v trestním řízení, postaven mimo službu.

https://www.theepochtimes.com/acting-police-chief-during-uvalde-school-shooting-placed-on-leave-after-report-details-systemic-failures_4604154.html

Kancelář předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové reagovala na kritiku ohledně nákupu akcií polovodičů jejím manželem. „Předsedkyně nemá žádné předchozí znalosti ani následnou účast na jakýchkoli těchto transakcích,“ uvedl v pondělí mluvčí Pelosiové Drew Hammill.

https://www.theepochtimes.com/nancy-pelosi-responds-after-husbands-recent-stock-purchases_4604803.html

Průzkum, který provedla společnost Fox News a který byl zveřejněn v neděli, ukázal, že 93 % dotázaných Američanů je velmi nebo extrémně znepokojeno rostoucí inflací. 52 % respondentů se domnívá, že se ekonomika v roce 2023 zhorší.

https://www.theepochtimes.com/nearly-all-american-voters-worried-about-one-nationwide-issue-new-poll-shows_4604687.html

V houstonské metodistické nemocnici jsou mimo službu stovky zaměstnanců, protože byli pozitivně testováni na covid-19. Ve stejné nemocnici v roce 2021 skončilo nebo bylo propuštěno 153 zaměstnanců, kteří se odmítli nechat očkovat. Nemocnice je první americkou nemocnicí, která zavedla povinné očkování proti covidu-19 pro všechny zaměstnance.

https://www.theepochtimes.com/exclusive-large-texas-hospital-faces-staff-shortages-despite-covid-19-vaccine-mandate_4602092.html

Na bostonské střední škole Charlestown High School někteří učitelé, kteří učí angličtinu studenty, kteří nedávno přišli do Spojených států, mohou podle odborníků tyto žáky indoktrinovat k podněcování násilí jako formě odporu proti jejich údajným utlačovatelům.

https://www.theepochtimes.com/worksheet-at-boston-high-school-suggests-assassinations-as-legitimate-form-of-resisting-oppression_4604614.html

Poradce Bílého domu pro covid-19 Anthony Fauci prozradil, že po zhruba pěti desetiletích působení ve federální vládě plánuje opustit svou pozici do konce funkčního období prezidenta Joea Bidena.

https://www.theepochtimes.com/fauci-reveals-exactly-when-hes-leaving-the-federal-government_4604550.html

Starostka Washingtonu kritizuje pohraniční státy Texas a Arizonu za to, že do hlavního města, které se prohlašuje za „útočiště imigrantů“, bezplatně autobusy převáží nelegální přistěhovalce.

https://www.theepochtimes.com/washington-dc-mayor-decries-illegal-immigrants-being-bused-into-city_4604497.html

Podle zdravotnických úředníků v New Yorku rychle přibývá případů opičích neštovic, a to především v komunitách homosexuálních a bisexuálních mužů. K 15. červenci bylo zaznamenáno 461 případů. „Většina z nich nebyla hospitalizována a zotavila se sama,“ dodali úředníci.

https://www.theepochtimes.com/monkeypox-cases-rising-rapidly-in-new-york-city-mostly-among-men_4604261.html