Redakce Epoch Times

19. 10. 2023

Ministerstvo zahraničí dnes vydalo celosvětové varování pro Američany pobývající v zahraničí kvůli možným teroristickým útokům. Důvodem je zvýšené napětí na Blízkém východě mezi Izraelem a Hamásem.

https://www.theepochtimes.com/us/us-state-department-sends-out-worldwide-caution-alert-to-americans-5511628

Podle Pentagonu byly americké a spojenecké síly v Iráku ve středu napadeny dvěma sebevražednými drony. Byly ale sestřeleny dříve, než mohly způsobit škodu.

https://www.theepochtimes.com/us/us-forces-attacked-by-suicide-drones-in-iraq-pentagon-5512798

Pensylvánská univerzita je další, která přišla o jednoho ze svých hlavních dárců. Minulý měsíc se na její půdě konal literární festival, na který byli pozvaní spíkři známí svými antisemitskými výroky. Prezidentka školy sice antisemitismus odsoudila, ale dodala, že podporuje svobodu vyjadřování se.

https://www.theepochtimes.com/us/deeply-ashamed-upenn-loses-major-donor-over-anti-semitism-5512435

Spojené státy uvalily sankce na deset klíčových představitelů Hamásu a na osoby napojené na celosvětovou síť pro získávání finančních prostředků této palestinské islamistické skupiny. Další série sankcí směřuje také na osoby a podniky se sídlem v Íránu, Hongkongu, Číně a Venezuele, které umožnily íránský program balistických raket a dronů.

https://www.theepochtimes.com/us/us-sanctions-hamas-leaders-financiers-and-facilitators-over-brutal-israel-assault-5513119

https://www.theepochtimes.com/us/us-imposes-new-sanctions-on-enablers-of-irans-missile-drone-programs-5512822

Bidenova administrativa zmírňuje četné sankce proti Venezuele týkající se ropy a zemního plynu. Socialistická vláda a opozice totiž souhlasily s dodržováním určitých opatření v rámci snahy o zajištění demokratických voleb v příštím roce.

https://www.theepochtimes.com/world/biden-admin-suspends-oil-gas-sanctions-on-venezuela-after-election-deal-5513230

Podle mluvčího ministerstva zdravotnictví dostalo jednu z nových vakcín proti covid-19 přibližně 10 milionů Američanů, což jsou zhruba 3 procenta obyvatel.

https://www.theepochtimes.com/article/10-million-americans-have-received-new-covid-19-vaccines-us-government-says-5513350

Sidney Powellová dnes ráno v okrese Fulton přistoupila na dohodu o přiznání viny a přiznala se tak k sedmi bodům obžaloby souvisejícím s ovlivňováním prezidentských voleb v Georgii v roce 2020. Její krok přichází po několika neúspěšných pokusech o zproštění obvinění. Powellové nabídla prokuratura za přiznání 12-měsíční podmínku a pokutu ve výši několika tisíců dolarů. Po Scottovi Hallovi je tak druhá, která takovou dohodu přijala.

https://www.theepochtimes.com/us/sidney-powell-pleads-guilty-in-fulton-county-election-case-5513297

Federální odvolací soud v New Orleans zamítl žaloby napadající pravidlo burzy Nasdaq, které vyžaduje, aby společnosti kótované na burze měly ve svých představenstvech diverzitu mezi členy anebo vysvětlily, proč je nemají.

https://www.theepochtimes.com/us/us-appeals-court-upholds-nasdaq-rule-requiring-companies-to-have-diverse-directors-on-board-5513153