Z neděle na pondělí vyhlásil Elon Musk anketu, zda by měl z ředitelského postu Twitteru odstoupit, či nikoli, a dodal, že výsledku se podřídí. Z více než 17,5 milionu uživatelů zvolilo 57,5 % „odstoupit“.

https://www.theepochtimes.com/majority-vote-yes-for-elon-musk-to-step-down-as-head-of-twitter_4932176.html

V pondělí byla zveřejněna sedmá část  „Twitter Files“, která ukazuje, že agenti FBI se organizovaně zaměřovali na sociální média a mediální domy s cílem zdiskreditovat zprávy o notebooku Huntera Bidena před volbami 2020. Během zítřka si budete moci přečíst podrobnosti na českých ET.

https://www.theepochtimes.com/new-twitter-files-show-fbi-tried-to-discredit-information-about-hunter-biden-laptop_4932710.html

Republikán Mike Turner, který je nadcházejícím předsedou Zpravodajského výboru Sněmovny reprezentantů, sdělil v neděli na Fox News, že v souvislosti s odhaleními ve Twitter Files čeká zaměstnance ministerstva spravedlnosti a FBI předvolání ke slyšení a že z vyšetřování budou vyvozeny důsledky.

https://www.theepochtimes.com/fbi-faces-subpoenas-after-twitter-files-exposing-social-media-ties-house-republican_4932275.html

Dle nové prognózy společnosti ITR Economisc se americký průmysl v příštím roce zpomalí a v tom dalším jej čeká recese.

https://www.theepochtimes.com/recession-coming-in-2024-economic-forecaster_4931945.html

Republikánská kandidátka na guvernérku Arizony Kari Lakeová včera signalizovala, že pokud soudy zamítnou její volební žaloby, je odhodlaná se odvolat k Nejvyššímu soudu Spojených států.

https://www.theepochtimes.com/kari-lake-says-she-plans-on-taking-lawsuit-right-up-to-supreme-court_4932578.html

Texaský guvernér Abbott v neděli na ABC upozornil, že pokud soudy nezvrátí zrušení Hlavy 42, nastane kvůli ilegální imigraci totální chaos. Mimochodem, minulý týden požádal vrchního st. zástupce o vyšetřování neziskovek, které imigraci napomáhají.

https://www.theepochtimes.com/texas-gov-abbott-calls-on-courts-to-uphold-title-42-border-rule_4931471.html

Vrchní st. zástupci několika států varují před investičními obry Black Rockem a Vanguardem, kteří nakupují velké podíly ve společnostech s veřejnými službami jako např. distribuce energie. Kontroverzní navýšení podílu firmám schválil Federální výbor pro regulaci v energetice.

https://www.theepochtimes.com/state-attorneys-general-sound-the-alarm-about-blackrock-vanguard-buying-large-stakes-in-americas-utilities_4930451.html

Po půl roce ve funkci generálního ředitele CNN se Chris Licht ohradil vůči jedovatým poznámkám levicových liberálů, kteří mu vyčítají změny, které provedl od nástupu do funkce. Licht zjevně otáčí mediální kolos od levicového ražení blíže středu. Pro NY Times sdělil, že onen vitriol „dokazuje, že většina toho, co se vydává za zprávy, jsou nadávky, polopravdy a zoufalství“.

https://www.theepochtimes.com/cnn-ceo-chris-licht-takes-aim-at-vitriol-from-left-amid-effort-to-make-network-less-partisan_4932016.html