Redakce Epoch Times

19. 3. 2022

V době vysokých cen pohonných hmot zaznamenaly prudký nárůst tržeb prodejci elektrokol – spotřebitelé přecházejí na levnější alternativy.

https://www.theepochtimes.com/consumers-switching-to-electric-bikes-as-gas-turns-expensive_4348337.html

Republikánská kongresmanka Herrell uvedla pro NTD, že pandemie a ruská invaze na Ukrajinu ukázaly, že USA v souvislosti s energiemi a kritickým zbožím nesmí spoléhat na nepřátele a musí si je vyrábět samy.

https://www.theepochtimes.com/us-must-stop-relying-on-adversaries-for-critical-goods-and-energy-new-mexico-congresswoman_4346905.html

Dr. Francis Collins, který byl do prosince 2021 šéfem Národního ústavu zdraví (NIH), byl zaskočen, když byl poprvé dotázán na e-mail z roku 2020, v němž naléhal na „veřejné sejmutí“ deklarace z Great Barringtonu (která vyzývala k umírněnější a cílenější reakci na pandemii).

https://www.theepochtimes.com/exclusive-dr-collins-blindsided-by-first-questions-on-takedown-email_4348218.html

Goldman Sachs varuje, že trhy jsou příliš uvolněné, pokud jde o riziko, které představuje situace na Ukrajině. Ekonomové banky předpovídají, že americká ekonomika v příštím roce upadne do recese.

https://www.theepochtimes.com/ukraine-risk-far-from-over-us-could-enter-recession-in-2023-goldman-sachs_4347181.html

Finanční analytik Erik Bethem v pořadu ATL uvedl, že nový digitální jüan čínského režimu je maskovaný sledovací nástroj.

https://www.theepochtimes.com/big-brother-is-getting-bigger_4288902.html

Senátor Rubio varoval v dopise rektory 26 vysokých škol a univerzit ve svém státě, Floridě, aby se měli ve svých institucích na pozoru před špionážními aktivitami Komunistické strany Číny.

https://www.theepochtimes.com/marco-rubio-warns-florida-colleges-of-ccp-espionage-keep-those-concerns-in-mind_4346576.html

Demokraté z Wisconsinu zažalovali tři republikánské zákonodárce Kongresu USA ve snaze znemožnit jim kandidovat v roce 2022. Obviňují republikány ze vzpoury a manipulace voleb.

https://www.theepochtimes.com/dems-sue-to-disqualify-3-gop-congressmen-from-2022-ballot-alleging-role-in-insurrection-election-manipulation_4343330.html

Texaský guvernér vyhlásil v pátek večer v 11 okresech stav katastrofy v souvislosti s lesními požáry, které ve státě sežehly nejméně 50 000 akrů lesních porostů. Stovky lidí byly evakuovány.

https://www.theepochtimes.com/texas-governor-declares-state-of-disaster-as-wildfires-force-evacuations-kills-sheriffs-deputy_4347954.html

Veterán amerického námořnictva, který byl téměř dva roky vězněn v Íránu, zažaloval islámský režim o miliardu dolarů. V žalobě tvrdí, že byl v zemi držen jako rukojmí a mučen.

https://www.theepochtimes.com/us-navy-veteran-held-hostage-in-iran-for-2-years-sues-regime-for-1-billion_4347128.html