Redakce Epoch Times

19. 9. 2023

Joe Biden vystoupil v úterý na Valném shromáždění OSN s očekávaným projevem, v němž odsoudil ruskou invazi na Ukrajinu a vyzval ke zvýšení mezinárodní pomoci Kyjevu.

https://www.theepochtimes.com/us/biden-criticizes-russia-calls-for-global-support-for-ukraine-during-un-general-assembly-address-5494297

První slyšení týkající se impeachmentu prezidenta Bidena se uskuteční v rámci výboru pro dohled 28. září.

https://www.theepochtimes.com/us/house-to-hold-first-biden-impeachment-inquiry-hearing-5494271

Sněmovní republikáni se předběžně dohodli na dočasné rozpočtové rezoluci, která by financovala chod vlády po celý říjen. Chtějí 8% výdajové škrty u téměř všech ministerstev a začlenění legislativy pro ochranu hranic. I když by rezoluce sněmovnou prošla, je otázkou, zda demokraty ovládaný Senát takovýto návrh podpoří.

https://www.theepochtimes.com/us/republicans-agree-on-interim-spending-bill-ahead-of-potential-government-shutdown-5493613

Prezident Joe Biden oznámil, že Spojené státy poskytnou Libyi humanitární pomoc ve výši 11 milionů. Země se vzpamatovává z ničivých povodní, při kterých zahynuly tisíce lidí.

https://www.theepochtimes.com/world/biden-announces-11-million-humanitarian-aid-after-deadly-libya-floods-5493823

Nejvyšší soud do 3 týdnů rozhodne, zda se bude zabývat případem John Castro v. Donald Trump, v němž se žalobce snaží diskvalifikovat Trumpa z voleb 2024 aplikováním ustanovení o vzpouře plynoucím ze 14. dodatku ústavy

https://www.theepochtimes.com/us/us-supreme-court-to-decide-on-whether-to-keep-trump-on-ballot-5494235

Trumpův republikánský soupeř na prezidenta Ron DeSantis bránil na Fox News exprezidenta před obviněními, že slouží zájmům ruského prezidenta Vladimira Putina.

https://www.theepochtimes.com/us/desantis-defends-trumps-record-on-russia-rejects-putin-lackey-attacks-5493748

V rámci svého desetibodového plánu na ukončení znečišťování vod plasty navrhl demokratický kandidát na prezidenta Kennedy ml. ukončení frakování. Tvrdí, že během posledních 20 let průmysl nedokázal, že by se dalo frakovat bezpečně a odpovědně. V současnosti Spojené státy těží frakováním 2/3 zemního plynu a zhruba polovinu ropy.

https://www.theepochtimes.com/us/rfk-jr-calls-for-banning-fracking-to-tackle-plastics-pollution-in-waterways-5493313

Celková výše národního dluhu Spojených států poprvé v historii přesáhla 33 bilionů dolarů. Bilion přibyl jen za poslední 3 měsíce.

https://www.theepochtimes.com/article/us-debt-exceeds-33-trillion-grows-by-1-trillion-in-three-months-5494395