Redakce Epoch Times

19. 9. 2022

Prezident Joe Biden ve včerejším rozhovoru na CBS prohlásil, že pandemie covidu-19 skončila. Jeho výrok vyvolal výčitky ze strany kritiků, že jeho administrativa i přes to pokračuje ve využívání nouzových opatření.

https://www.theepochtimes.com/biden-says-covid-19-pandemic-is-over_4739618.html

Ve stejném rozhovoru prezident potvrdil, že v případě, že by Čína vojensky napadla Tchaj-wan, Spojené státy by ostrov bránily.

https://www.theepochtimes.com/biden-us-forces-will-defend-taiwan-from-invasion-by-communist-china_4739793.html

Vedoucí průzkumů veřejného mínění v Trafalgar Group sdělil na Twitteru, že po projevu prezidenta Bidena z 1. září, ve kterém označil MAGA republikány za extrémisty, budou předvolební průzkumy zkreslené, resp. podhodnocené u republikánů. Důvodem dle něj je, že část republikánských voličů bude mít strach veřejně vyjadřovat svůj názor, podobně jako se tomu v menší míře dělo i ve volbách 2016 a 2020.

https://www.theepochtimes.com/top-pollster-republican-voters-virtually-impossible-to-poll-after-bidens-maga-republicans-speech_4738294.html

Exprezident Trump se poprvé od razie v Mar-a-Lago do rezidence vrátil. Na svém účtu na Truth Social dnes sdělil, že to „místo už nebude nikdy takové“ jako předtím. Na adresu FBI napsal několik nelichotivých poznámek, včetně toho, že místo bylo „scénou dalšího zločinu vlády“.

https://www.theepochtimes.com/trump-returns-to-mar-a-lago-reveals-place-will-never-be-the-same-after-raid_4738507.html

Republikánský Senátor Marco Rubio si vzal na mušku kalifornský zákaz aut se spalovacími motory. Řekl novinářům, že vzhledem k pokračující závislosti na fosilních palivech při výrobě elektřiny, ze kterých se nabíjí i elektromobily, je tento plán sebezničující a hloupý. Dodal také, že si nemyslí, že ze solární a větrné energie bude Kalifornie moci uspokojit veškerou poptávku po proudu.

https://www.theepochtimes.com/sen-rubio-blasts-californias-gas-car-ban-as-self-defeating-silliness_4739452.html

Igor Dančenko, klíčový zdroj Steeleových spisů objednaných demokraty k diskreditaci Donalda Trumpa v roce 2016, potvrdil, že byl dlouholetým informátorem FBI.

https://www.theepochtimes.com/key-dossier-source-confirms-he-was-paid-by-fbi-for-years_4739508.html

V rozhovoru pro pořad Crossroads na EpochTV řekl Andy Puzder, autor knihy „Návrat kapitalismu“, že ESG – environmentální, sociální a podnikové skóre – je socialistická ideologie falešně prezentovaná jako volno-tržní. ESG dle něj protlačuje levicově progresivní korporátní elita ve jménu obohacení společnosti.

https://www.theepochtimes.com/esg-is-simply-a-socialist-plot-by-a-group-of-corporate-elites-disguised-as-free-market-andy-puzder_4739820.html