Prezident Biden příští týden ocení 17 lidí nejvyšším civilním vyznamenáním – prezidentskou medailí svobody. Mezi nimi jsou např. olympionička Simone Bails, spoluzakladatel Applu Steve Jobs, herec Denzel Washington či zesnulý republikánský senátor John McCain, který byl v nelibosti mnoha stranických kolegů.

https://www.theepochtimes.com/biden-to-award-medal-of-freedom-to-simon-biles-john-mccain-steve-jobs-and-others_4572240.html

I přes současnou situaci na trhu s ropou Bidenova administrativa oznámila záměr zablokovat všechny nové povolenky na těžební vrty ropy a zemního plynu v Atlantickém a Tichém oceánu. Několik pronájmů povolí jen u pobřeží Aljašky a v Mexickém zálivu. Současný kabinet tak jde zcela opačným směrem od Trumpovy administrativy.

https://www.theepochtimes.com/biden-looks-to-block-or-limit-new-offshore-drilling-scaling-back-trump-era-plan-to-pump-more-oil_4573186.html

Jeff Bezos reagoval na Bidenovu výzvu benzinovým stanicím ke snížení cen. Na svém Twitteru sdělil: „Inflace je příliš důležitý problém na to, aby Bílý dům vydával takováto prohlášení. Buď jde o přímočaré zavádění, nebo o hluboké nepochopení základní dynamiky trhu.“

https://www.theepochtimes.com/jeff-bezos-responds-after-biden-demands-gas-stations-lower-prices_4574216.html

Pentagon v pátek upřesnil některé části 820-milionového balíčku na pomoc Ukrajině, který Joe Biden oznámil ve čtvrtek v Madridu. Jde např. o dvě protiletadlové raketové komplety NASAMS, dělostřeleckou munici či dělostřelecké radary. USA přislíbily Ukrajině od začátku konfliktu pomoc v hodnotě už téměř sedm miliard $.

https://www.theepochtimes.com/biden-admin-to-give-820-million-more-in-military-aid-to-ukraine_4572893.html

Výbor pro rozpočtové prostředky Sněmovny reprezentantů ve čtvrtek schválil zákaz zasílání finančních prostředků do Wuchanského virologického institutu. Jde o čínskou laboratoř, která je v centru podezření ohledně původu nového koronaviru, který vyvolal pandemii covidu-19.

https://www.theepochtimes.com/house-committee-approves-ban-on-funding-wuhan-lab-at-heart-of-leak-controversy_4573329.html

Republikánský kongresman Jim Banks v pořadu Capitol Report na NTDTV upozornil na přejmenovávání Konfuciových institutů a potenciální hrozby, které s sebou nesou, jako např. špionáž  v sektoru vyššího vzdělávání. Banks vyčetl Bílému domu, že před nepříznivými čínskými vlivy zavírá oči.

https://www.theepochtimes.com/democrats-fail-to-counter-chinese-regime-challenges-on-american-higher-education-republican-lawmakers_4553614.html

Atlantská pobočka Fedu ještě ve čtvrtek odhadovala propad HDP ve druhém čtvrtletí o 1 %. V pátek ale odhad razantně snížila na 2,1 %.

https://www.theepochtimes.com/atlanta-fed-gdpnow-latest-estimate-for-2q-gdp-growth-is-now-2-1-percent_4572071.html

Hillary Clintonová na NBC News prozradila, že v prezidentských volbách 2024 se na její hlas může spolehnout Joe Biden. V březnu Clintonová svoji kandidaturu vyloučila.

https://www.theepochtimes.com/hillary-clinton-reveals-her-pick-for-president-in-2024_4573330.html

Po rozhodnutí Nejvyššího soudu USA ve věci Roe v. Wade povolily Nejvyšší soudy Texasu a Ohia prosazovat těmto státům jejich zákony omezující potraty a zablokovaly tak snahy, které jim bránily vstoupit v platnost.

https://www.theepochtimes.com/supreme-courts-in-texas-ohio-block-efforts-to-reinstate-access-to-abortions_4572981.html

Naopak, ve státě New York přijali zákonodárci legislativu, která dává ženám více prostoru k podstoupení interrupce. Tamní zákonodárný sbor navrhuje také zákon, který by žadateli o zbraň ukládal povinnost povolit úřadům přístup ke svým postům na sociálních sítích za poslední 3 roky.

https://www.theepochtimes.com/new-york-state-proposes-social-media-check-for-gun-permit_4572633.html

https://www.theepochtimes.com/new-york-moves-to-bolster-abortion-access-strengthen-affirmative-action_4573069.html

Ve 300-miliardovém rozpočtovém zákonu Kalifornie, který v týdnu podepsal guvernér Newsom, se počítá s bezplatnou zdravotní péčí pro nelegální přistěhovalce v hodnotě 2,7 miliardy. Guvernér se chlubí, že takto má ve skutečnosti vypadat pro-life přístup.

https://www.theepochtimes.com/california-gives-free-healthcare-to-illegal-immigrants_4572687.html

Asi 38 000 členům Národní gardy hrozí propuštění kvůli tomu, že se odmítli nechat očkovat proti covidu-19. Nejzazší termín byl stanoven na 30. červen.

https://www.theepochtimes.com/40000-army-national-guard-troops-face-pay-loss-discharge-as-covid-vaccine-deadline-kicks-in_4571563.html