Redakce Epoch Times

20. 2. 2022

Prezident Biden prodlužuje národní nouzový stav vyhlášený kvůli covidu-19, jenž měl platit pouze do 1. března 2022, odvolávaje se na „rizika pro veřejné zdraví a bezpečnost“.

https://www.theepochtimes.com/biden-extends-us-national-emergency-over-covid-19_4290201.html

FDA a NIH přezkoumávají post-vakcinační neurologické problémy u očkovaných proti covidu-19, veřejně však o tom nemluví.

https://www.theepochtimes.com/us-agencies-quietly-studying-reports-of-post-vaccination-neurological-issues_4262395.html

Kongresmanka Herrellová sdělila, že představí návrh zákona, který nabídne dočasný azyl protestujícím kanadským řidičům kamionů, které jejich vláda nechala vystavit násilí, zabavení majetku a zmrazení bankovních účtů.

https://www.theepochtimes.com/us-house-representative-to-introduce-bill-offering-asylum-to-canadian-truckers_4290102.html

170 zatčených v Ottawě. Policejní zátahy proti demonstrantům pokračují. (česky na epochtimes.cz)

Před výročním proslovem amerického prezidenta „Zpráva o stavu unie“ (1. března) se v Kapitolu počítá s „extra zabezpečením“ s odvoláním na plán konvoje svobody, který má ve stejný den dorazit do hl. města USA.

https://www.theepochtimes.com/us-capitol-police-plan-extra-security-ahead-of-sotu-cite-potential-arrival-of-truck-convoys_4289717.html

Americký imigrační úřad USCIS změnil 10. února popis svého poslání a odstranil klíčové fráze, čímž změnil charakter úřadu na „vstřícnější vůči imigrantům“.

https://www.theepochtimes.com/us-immigration-agency-changes-mission-removes-key-phrases_4269309.html

Teresa Helmová, která byla zneužita Epsteinem a již několik let se věnuje pomáhání obětem obchodování s dětmi, řekla v pořadu ATL, že během pandemie prudce vzrostl počet dětí, které dostávaly od sexuálních predátorů nabídky online.

https://www.theepochtimes.com/isolation-during-pandemic-has-ramped-up-online-child-sex-trafficking-epstein-assault-survivor_4284390.html

Brent Bozell, prezident Media Research Centre, popsal Ameriku v pořadu Crossroads jako zemi, která se nachází v „kulturní“ existenční krizi, v níž se různá levicová hnutí „pokoušejí USA zničit“.

https://www.theepochtimes.com/brent-bozell-woke-movements-attack-america-on-constitutional-cultural-and-spiritual-front_4273453.html

Společnosti Tesla hrozí vyšetřování ze strany úřadů pro automobilovou bezpečnost, které obdržely několik stovek stížností na nečekanou aktivaci brzd u některých modelů Tesly.

https://www.theepochtimes.com/tesla-faces-new-probe-over-claims-of-phantom-braking-at-high-speeds_4284160.html

Rapper Kanye West bude své nadcházející album vydávat výhradně přes vlastní zařízení a platformu, a nikoliv na velkých platformách, jako Apple Music, Spotify, Amazon nebo YouTube. Je to údajně kvůli nízkým provizím ze strany platforem a snaze o vlastní nezávislost.

https://www.theepochtimes.com/kanye-west-says-new-album-wont-appear-on-apple-music-spotify-amazon-or-youtube_4287305.html