Redakce Epoch Times

23. 10. 2023

Bývalá republikánská kongresmanka Liz Cheneyová, která je známá svým odporem vůči Donaldu Trumpovi, sdělila na CNN, že nevylučuje, že by kandidovala na prezidentku v nadcházejících volbách.

https://www.theepochtimes.com/us/liz-cheney-says-shes-not-ruling-out-2024-presidential-run-5514759

Demokratický kongresman Cuellar sdělil pro Epoch Times, že není dobré, když je Kongres paralyzovaný chybějícím předsedou Sněmovny reprezentantů, obzvláště za současné situace, kdy se pořád bojuje na Ukrajině, nově i na Blízkém východě, a kdy jsou problémy na jižní hranici s Mexikem.

https://www.theepochtimes.com/us/were-paralyzed-lawmakers-say-house-speaker-chaos-a-bad-look-amid-global-crises-5514268

Nedávno jsme vás informovali o rekordním počtu zadržených ilegálních imigrantů v USA za září. Při detailnějším pohledu na data Celní a pohraniční ochrany lze vidět, že nový měsíční rekord zaznamenala i jižní hranice s Mexikem, na které bylo minulý měsíc zadrženo téměř 270 tisíc ilegálů. Zároveň za celý uplynulý fiskální rok zadržela 169 osob ze seznamu teroristů, což je také nový historický rekord.

https://www.theepochtimes.com/us/record-number-of-illegal-immigrants-pour-across-us-mexico-border-5514552

Republikánský senátor Ted Cruz, který v Kongresu reprezentuje Texas, je po další návštěvě hranic znepokojený tím, jakou kontrolu mají nad hranicí zločinecké kartely. Řekl, že při půlnoční hlídce u Rio Grande s pohraniční hlídkou a dalšími členy Kongresu byl svědkem toho, jak „desítky členů kartelů křičely přes řeku a posmívaly se ve španělštině: „Nemůžete nás zastavit“. Ze situace viní politiku demokratů.

https://www.theepochtimes.com/us/cartels-have-100-percent-operational-control-over-our-southern-border-warns-sen-cruz-5510242

Uzavřené účetní knihy za fiskální rok 2023 ukazují, že roční schodek amerického rozpočtu dosáhl na téměř 1,7 bilionu dolarů, což je o 320 miliard více než v roce 2022. Prezidentka Výboru pro odpovědný federální rozpočet komentovala situaci tím, že Spojené státy jsou národem závislým na dluhu.

https://www.theepochtimes.com/us/budget-deficit-soars-23-percent-to-1-7-trillion-prompting-warnings-5514309

Předseda sněmovního výboru pro dohled, republikán James Comer, zveřejnil doklad o přímé platbě Joeovi Bidenovi v hodnotě 200 000 dolarů z roku 2018, která by dle něj mohla být dosud nejpádnějším důkazem, že Joe Biden byl přímo zapojen do obchodních transakcí své rodiny, což prezident dosud odmítá.

https://www.theepochtimes.com/us/republicans-tout-200000-direct-payment-to-joe-biden-as-possible-evidence-of-wrongdoing-5514134

Konzervativní filmař Dinesh D’Souza uvádí v pondělí do kin celovečerní dokumentární film, který má upozornit veřejnost na nebezpečí rostoucího policejního státu, kterými se dle něj USA postupně stávají.

https://www.theepochtimes.com/us/new-dinesh-dsouza-film-police-state-is-a-wakeup-call-for-america-5513400

Hamás v reakci na zprostředkovatelské úsilí katarské vlády propustil dvě americké občanky – matku a její dceru – které byly uneseny během útoku teroristické skupiny na Izrael 7. října.

https://www.theepochtimes.com/world/hamas-releases-2-american-hostages-after-negotiations-with-qatar-5514407