Redakce Epoch Times

21. 6. 2022

Donald Trump řekl pro The New Yorker, že by vyhrál, pokud by proti němu v prezidentských volbách kandidoval Ron DeSantis. Trump ani DeSantis definitivně kandidaturu nepotvrdili.

https://www.theepochtimes.com/i-would-win-trump-says-over-potential-gop-runoff-with-desantis_4547050.html

Volební stratég republikánů Ed Rollins, který nedávno spustil politický akční výbor pro DeSantise, sdělil Epoch Times, že má informace o tom, že Trump je už několik týdnů rozhodnutý, že kandidovat bude.

https://www.theepochtimes.com/were-not-working-at-all-against-trump-says-head-of-pac-backing-desantis-2024-run_4547628.html

Elon Musk na otázku Bloomberg News, zda by volil Donalda Trumpa, kdyby v příštích prezidentských volbách kandidoval, odpověděl, že zatím není rozhodnutý.

https://www.theepochtimes.com/elon-musk-undecided-on-supporting-trump-in-2024_4547396.html

Dle dokumentů SEC představenstvo společnosti Twitter jednomyslně doporučilo akcionářům schválit nabídku Elona Muska na koupi sociální sítě v hodnotě 44 miliard $.

https://www.theepochtimes.com/twitter-board-urges-shareholders-to-approve-musks-buyout-offer_4547294.html

Bývalý viceprezident Mike Pence v rozhovoru pro Fox News řekl, že demokraté využívají slyšení týkající se událostí z 6. ledna k tomu, aby odvedli pozornost od své „neúspěšné agendy“.

https://www.theepochtimes.com/pence-says-democrats-using-jan-6-hearings-to-distract-from-their-failed-agenda_4546901.html

Prezident Biden v pondělí informoval, že do konce týdne oznámí, zda přijme rozhodnutí o dočasném snížení daně z pohonných hmot.

https://www.theepochtimes.com/biden-says-hes-considering-suspension-of-gas-tax-extension-of-student-debt-pause_4545273.html

Vyšetřování generálního inspektora ministerstva zdravotnictví zjistilo, že 69 % příjemců grantů NIH neinformuje řádně o vazbách svých výzkumníků na zahraniční země a společnosti.

https://www.theepochtimes.com/more-nih-scandal-as-watchdog-finds-69-percent-of-nih-grantees-dont-report-all-foreign-ties_4545003.html

Republikánští zákonodárci michiganské sněmovny po zhlédnutí filmu „2000 kurýrů“ žádají vrchního st. zástupce o prošetření obvinění z volebních podvodů z voleb 2020.

https://www.theepochtimes.com/michigan-gop-lawmakers-demands-voter-fraud-investigation-cite-2000-mules-allegations_4545277.html

CZ článek

Vzestup probuzenecké (woke) ideologie a s ní spojená eroze otevřené debaty na prestižních právnických fakultách mění americké právní instituce zevnitř, varuje Aaron Sibarium.

Podle dokumentů Judicial Watch (JW) je do učiva kadetů na Vojenské akademii ve West Pointu začleněna kritická rasová teorie. „Naše armáda je pod útokem – útokem zevnitř,“ říká Tom Fitton, prezident JW.

https://www.theepochtimes.com/judicial-watch-finds-records-of-crt-being-taught-to-west-point-cadets-an-attack-from-within_4547553.html

Profesor filozofie D. R. Groothius na Epoch TV vysvětlil, jak se marxisté snaží ospravedlnit a zastřešit násilné protesty s cílem podkopat společnost a dosáhnout socialistického převratu.

https://www.theepochtimes.com/marxists-seek-to-leverage-riots-to-subvert-american-society-philosopher_4546651.html

Podle Institutu pro nukleární energii (NEI) se produkce jaderné energie v příštích 30 letech téměř zdvojnásobí. Budou se budovat menší efektivnější zařízení a starší reaktory budou vyřazeny z provozu.

https://www.theepochtimes.com/nuclear-industry-looking-to-new-reactors-to-expand-output_4547570.html

Facebook zakázal volební reklamu Erika Greitense do Senátu v Missouri, která je namířená proti tzv. RINO – těm, kteří se za republikány pouze označují.

https://www.theepochtimes.com/facebook-removes-gop-candidates-rino-hunting-campaign-ad_4546134.html