Redakce Epoch Times

21. 7. 2023

Ministr vnitra Alejandro Mayorkas tvrdí, že se počet nelegálních přechodů jižní hranice USA snížil o více než 60 %, a to díky novým rozsáhlým imigračním předpisům Bidenovy administrativy. Republikánští zákonodárci nicméně vyjádřili znepokojení nad tím, jak vláda údajně změnila způsob hlášení nelegálních vstupů do Spojených států.

https://www.theepochtimes.com/mayorkas-claims-illegal-border-crossings-are-down-65-percent-due-to-new-biden-policies_5413725.html

Bílý dům oznámil, že sedm velkých firem zabývajících se umělou inteligencí slíbilo, že se budou zabývat diskriminací a předpojatosti. „Jde o posunutí hranice toho, co společnosti dělají, a zvýšení standardů pro bezpečnost a zabezpečení a důvěryhodnost umělé inteligence,“ řekl 20. července novinářům vysoký úředník Bílého domu. Biden se s řediteli těchto firem setká dnes v Bílém domě.

https://www.theepochtimes.com/white-house-says-ai-companies-have-promised-to-address-bias-and-discrimination_5413198.html

Po zavedení očkování proti covidu-19 v roce 2021 se mezi příslušníky americké armády prudce zvýšil počet případů myokarditidy. Potvrdil to jeden z nejvyšších představitelů Pentagonu. Podle něj to způsobila nemoc covid-19, zatímco odpůrci tvrdí, že za to může vakcína proti tomuto onemocnění.

Americká vláda ve čtvrtek oznámila, že koncem srpna uspořádá aukci území pro rozvoj větrné energie v Mexickém zálivu. Půjde o první takový prodej v této oblasti, která zahrnuje tři plochy u pobřeží Texasu a Louisiany. Podle amerického ministerstva vnitra mají tyto oblasti potenciál vyrábět přibližně 3,7 gigawattu (GW) a napájet téměř 1,3 milionu domácností. Společnosti, které aukci vyhrají, dostanou na výstavbu větrných elektráren řadu dotací a úlev.

https://www.theepochtimes.com/biden-admin-announces-first-offshore-wind-sale-in-gulf-of-mexico_5413609.html

Bývalý prezident Donald Trump uspořádal ve středu ve svém klubu v New Jersey promítání filmu Sound of Freedom o obchodování s dětským sexem. Promítání se zúčastnil také producent filmu Eduardo Verástegui, představitel hlavní role Jim Caviezel a Tim Ballard, na základě jehož příběhu byl snímek natočen. Nízkorozpočtový film předčil všechna očekávání a setkal se s obrovským zájmem diváků.

https://www.theepochtimes.com/trump-hosts-actor-jim-caviezel-and-tim-ballard-at-sound-of-freedom-screening_5412561.html

Podle nedávného průzkumu agentury Gallup se většina Američanů domnívá, že ilegální imigrace představuje v zemi „krizi“ nebo přinejmenším „velký problém“. 39 procent Američanů se domnívá, že situace na hranicích je plnohodnotnou „krizí“. Dalších 33 procent si myslí, že jde o „velký problém“, což znamená, že neuvěřitelných 72 procent respondentů se domnívá, že situace na hranicích je natolik špatná, že ji lze považovat za problematickou.

https://www.theepochtimes.com/vast-majority-of-americans-say-illegal-immigration-is-either-crisis-or-major-problem_5413025.html

Společnost Planned Parenthood, která je předním poskytovatelem potratů a dalších „reprodukčních služeb“ ve Spojených státech, nyní propaguje myšlenku, že „panenství je sociální konstrukt“.

V příspěvku na Twitteru z 29. června se organizace pochlubila obrázkem billboardu, který tuto myšlenku oznamuje, a přidala slova: „Představa panenství pochází ze zastaralého, a buďme realističtí, patriarchálního způsobu myšlení, který ubližuje všem.“

https://www.theepochtimes.com/planned-parenthood-billboard-portrays-virginity-as-outdated-and-patriarchal_5397458.html

Škody způsobené tornádem v továrně společnosti Pfizer v Severní Karolíně mohou v budoucnu způsobit nedostatek léků ve Spojených státech, uvedli zdravotničtí představitelé. Závod v Rocky Mount přímo zasáhlo tornádo, které zastavilo provoz závodu. Společnost uvedla, že v tomto závodě se vyrábí přibližně 25 % sterilních injekčních léků, které se používají v amerických nemocnicích. Podle Amerického svazu zdravotních farmaceutů povede poškození závodu ke zhoršení dostupnosti anestetik.

https://www.theepochtimes.com/tornado-damage-to-pfizer-plant-could-trigger-nationwide-drug-shortages-health-officials_5414079.html


Národní meteorologická služba varuje, že kolem 80 milionů Američanů bude v nejbližších dnech čelit extrémním teplotám 40 °C (105 F). Vlna veder zasáhne celé Spojené státy, nicméně rekordní teploty budou zažívat hlavně obyvatelé jižní části země.

https://www.theepochtimes.com/80-million-americans-to-face-105-degree-heat-this-weekend-national-weather-service_5411459.html