Redakce Epoch Times

22. 2. 2022

Joe Biden v projevu v Bílém domě: „Budeme pokračovat ve stupňování sankcí, pokud Rusko bude zintenzivňovat [své kroky].“ Sankcím budou dle něj čelit také ruské elity a členové jejich rodin. Do pobaltských zemí vyšle více jednotek.

https://www.theepochtimes.com/biden-announces-sanctions-against-russia-to-send-troops-to-baltic-states_4294965.html

Představitel Bílého domu pro národní bezpečnost dnes řekl na CNN, že vpád ruských jednotek do doněcké a luhanské oblasti je počátkem ruské invaze.

https://www.theepochtimes.com/white-house-official-claims-russias-moves-are-beginning-of-an-invasion_4294626.html

Z obav před rostoucí agresí Ruska evakuovalo v pondělí americké ministerstvo zahraničí personál a činnost své ukrajinské ambasády do Polska.

https://www.theepochtimes.com/us-personnel-in-ukraine-evacuated-to-poland-as-fears-of-russian-invasion-grow_4293686.html

Plynulé financování vlády bylo minulý týden průběžnou rozpočtovou rezolucí prodlouženo do 11. března. Na další „záplatě“ se ale zatím dva tábory Kongresu neshodují. Demokraté chtějí víc na dávky, republikáni zase na obranu.

https://www.theepochtimes.com/democrats-and-republicans-squabble-over-2022-spending-bill_4292717.html

Miliardář Michael Bloomberg říká, že demokraté potřebují „korekci kurzu“, jinak budou v průběžných volbách 2022 smeteni z povrchu zemského.

https://www.theepochtimes.com/michael-bloomberg-says-democrats-need-course-correction-or-will-get-wiped-out-in-2022-midterms_4294362.html

Ministerstvo spravedlnosti žaluje stát Missouri za přijetí zákona, který ve státě zneplatňuje několik federálních zákonů týkajících se omezení zbraní. Umožňuje obyvatelům žalovat úřady, pokud porušily jejich práva plynoucí z 2. dodatku Ústavy USA.

https://www.theepochtimes.com/justice-department-sues-missouri-over-its-gun-law_4283871.html

Sněmovnou reprezentantů v Idaho prošel návrh zákona zakazující ve státě sběr volebních hlasovacích lístků (vyjma několika výjimek) jako opatření pro větší integritu. Dále jej bude projednávat Senát.

https://www.theepochtimes.com/bill-banning-ballot-harvesting-passes-in-idaho-house_4294432.html

Dle projektu CRTE začleňuje myšlenky kritické rasové teorie do výuky téměř všech 25 nejprestižnějších středních a vysokých zdravotnických škol v USA.

https://www.theepochtimes.com/critical-race-theory-makes-its-way-into-mandatory-trainings-at-top-us-medical-schools-new-database-shows_4292594.html

Kyle Rittenhouse oznámil, že se svým týmem spouští fundraisingový projekt, jehož cílem bude volat k odpovědnosti média za lživá tvrzení.

https://www.theepochtimes.com/kyle-rittenhouse-announces-fund-to-hold-media-accountable-for-lies_4294005.html