Redakce Epoch Times

23. 1. 2022

„Pokud by na Ukrajinu vstoupil byť jediný další voják agresivním způsobem, jak jsem řekl, vyvolalo by to rychlou, tvrdou a jednotnou reakci z naší strany i ze strany Evropy,“ sdělil dnes ministr zahraničí Blinken na CNN.

https://www.theepochtimes.com/biden-administration-vows-severe-response-if-single-additional-russian-force-enters-ukraine_4230530.html

Bílý dům vyjádřil „hluboké znepokojení“ v souvislosti se sdělením britské ministryně zahraničí o indiciích, že „ruská vláda se snaží dosadit do Kyjeva proruského lídra“, jímž by měl být Jevgenij Murajev.

https://www.theepochtimes.com/deeply-concerning-says-white-house-of-uk-intel-alleging-plans-to-install-pro-krelim-leader-in-ukraine_4230169.html

Národní archivy poskytly komunikační záznamy Trumpovy administrativy sněmovní komisi pro vyšetřování událostí z 6. ledna 2021 (vniknutí demonstrantů do Kapitolu).

https://www.theepochtimes.com/national-archives-gives-trump-white-house-records-to-jan-6-committee_4229695.html

Senátním soudním výborem prošel v týdnu návrh zákona obou stran, který by technologickým gigantům jako Apple nebo Amazon zakázal při nabízení služeb zvýhodňovat jejich produkty.

https://www.theepochtimes.com/big-tech-bill-approved-by-senate-panel-despite-opposition-from-lobbyists_4228216.html

FDA v pátek schválil remdesivir pro ambulantní léčbu covidu-19. S odvoláním se na studii Gilead Science snižuje lék pravděpodobnost hospitalizace u infikovaných o 87 %.

https://www.theepochtimes.com/us-regulators-clear-remdesivir-for-covid-19-outpatient-use_4229899.html

Výkonná rada arizonské Demokratické strany vyslovila nedůvěru senátorce Kyrsten Sinema, která v týdnu hlasovala spolu s republikány proti zrušení filibusteru. Jeho zrušením chtěli demokraté protlačit své návrhy volebních zákonů.

https://www.theepochtimes.com/sen-sinema-censured-by-arizona-democratic-party_4230455.html

V pátek oznámila guvernérka Jižní Dakoty dva návrhy zákonů, které by ve státě eliminovaly téměř všechny potraty.

https://www.theepochtimes.com/south-dakota-governor-announces-2-pro-life-bills-that-would-ban-almost-all-abortions_4230326.html

V týdnu byla z prostranství před muzeem v New York City odstraněna socha bývalého prezidenta Theodora Roosvelta, která byla dle představitelů města vyobrazena rasisticky. Své nové místo našla v Jižní Dakotě.

https://www.theepochtimes.com/theodore-roosevelt-statue-removed-from-new-york-city-museum-headed-to-south-dakota_4225195.html

Dlouholetý spisovatel a autor odborných publikací Mike Gonzales z Heritage Foundation vysvětluje v pořadu Crossroads, jak v současné Americe probíhá „pokus o změnu reality“ novou marxistickou revolucí.

https://www.theepochtimes.com/marxist-revolution-in-the-making-in-america-expert-warns_4221845.html

Dle federálního formuláře zaplatila firma Huawei známému demokratickému lobbistovi Tonymu Podestovi 1 milion $ za lobbování v Bílém domě pro čínský technologický gigant, jenž je na „telekomunikační černé listině“.

https://www.theepochtimes.com/tony-podesta-paid-1-million-lobbying-white-house-for-chinas-huawei_4230099.html?utm_source=ai&utm_medium=search