Redakce Epoch Times

23. 5. 2023

Republikánský kongresman Chip Roy dnes představil návrh zákona, který má federální vládě zakázat investovat do penzijních fondů, které používají environmentální, sociální a správní skóre neboli ESG.

https://www.theepochtimes.com/rep-roy-introduces-bill-to-bar-federal-investment-in-esg-retirement-funds_5284980.html

Jeho kolega John James představil návrh pro zákaz financování organizací s vazbami na Komunistickou stranu Číny z peněz amerických daňových poplatníků.

https://www.theepochtimes.com/gop-lawmaker-seeks-to-block-us-taxpayer-dollars-from-funding-ccp-affiliated-entities_5285354.html

Bývalá ministryně zahraničí Hillary Clintonová pro Financial Times řekla, že je správné, aby se lidé zajímali o to, jak věk prezidenta Joea Bidena ovlivňuje jeho vedení.

https://www.theepochtimes.com/bidens-age-an-issue-says-hillary-clinton-people-have-every-right-to-consider-it_5283557.html

Spojené státy a Papua-Nová Guinea v pondělí podepsaly dohodu o obranné spolupráci, která má upevnit jejich bilaterální vztahy v době, kdy se USA snaží potlačit vliv Číny v tichomořském regionu.

https://www.theepochtimes.com/us-secures-defense-pact-with-papua-new-guinea-amid-china-concerns_5284196.html

V dopise zaslaném komisaři daňového úřadu tvrdí další daňový agent, že ministerstvo spravedlnosti zasahovalo do trestního vyšetřování možných daňových deliktů Huntera Bidena.

https://www.theepochtimes.com/second-irs-whistleblower-dismissed-from-hunter-biden-investigation-attorneys-say_5284663.html

Ještě jedna zpráva k Durhamovu reportu. Při vyšetřování údajného spolčení mezi Donaldem Trumpem a Ruskem FBI ignorovala stovky tajně nahraných konverzací Trumpových asistentů, které obvinění vyšetřovatelů vyvracely. V některých případech FBI dle zprávy výroky slepila tak, aby vypadaly jako opak toho, co bylo řečeno.

https://www.theepochtimes.com/fbi-ignored-hundreds-of-exculpatory-statements-pushing-trump-russia-probe-durham-report_5283794.html

Arizonský soudce zamítl poslední žalobu Kari Lakeové vůči loňským guvernérským volbám a zároveň „potvrdil zvolení“ demokratky Katie Hobbsové guvernérkou Arizony.

https://www.theepochtimes.com/judge-rules-against-kari-lake-in-election-lawsuit-confirms-katie-hobbs-as-arizona-governor_5284720.html

Společnost TikTok podala žalobu proti nedávno přijatému zákazu této čínské aplikace ve státě Montana.

https://www.theepochtimes.com/tiktok-sues-montana-after-state-bans-app_5284323.html

Národní asociace pro podporu barevných lidí vydala „cestovní doporučení“, v němž varuje, aby se lidé vyhýbali Floridě kvůli legislativní kampani republikánského guvernéra Rona DeSantise, který chce zastavit „woke“ a rasově motivovaná školení o rozmanitosti a trestat výtržnické chování.

https://www.theepochtimes.com/naacp-issues-travel-advisory-against-florida-over-governors-anti-woke-agenda_5283577.html

V dubnu se z vagonu, který cestoval na západ z Wyomingu do Kalifornie, ztratilo více než 30 tun chemikálie používané v hnojivech a výbušninách a vyšetřovatelé stále nevědí, jak se to stalo.

https://www.theepochtimes.com/explosives-manufacturer-reports-losing-over-30-tons-of-ammonium-nitrate_5284069.html