Redakce Epoch Times

24. 10. 2023

Floridský guvernér a kandidát na prezidenta Ron DeSantis vzkázal Robertu Kennedymu ml., že jeho kandidatura coby nezávislého kandidáta uškodí nejvíce Donaldu Trumpovi.

https://www.theepochtimes.com/us/desantis-warns-rfk-jr-will-hurt-trump-way-more-in-2024-elections-5515931

Prezident Joe Biden a ministryně obchodu Gina Raymondová oznámili vznik 31 nových „technologických center“ napříč Spojenými státy, která mají přispět ke zvýšení hospodářského růstu.

https://www.theepochtimes.com/article/biden-admin-launches-31-tech-hubs-to-boost-us-innovation-5515350

Demokratický Senátor Bob Menendez v pondělí prohlásil nevinu v souvislosti s dodatečným obviněním o zahraničních agentech, které bylo proti němu nedávno vzneseno.

https://www.theepochtimes.com/article/sen-menendez-pleads-not-guilty-to-new-foreign-agent-charge-5514114

S odvoláním na zprávy o tom, že moderní americké střelné zbraně se dostaly do rukou teroristické skupiny Hamás v Gaze, požaduje několik republikánů ze sněmovního výboru pro dohled od Pentagonu odpovědi. Např. co dělá pro to, aby se zbraně vyrobené v USA nedostaly do nesprávných rukou. Jedním ze zdrojů by dle zpráv mohly být zbraně, které zůstaly v Afghánistánu po stažení amerických sil. Druhým zdrojem by mohly zbraně určené Ukrajině, které z trasy odklonily zločinecké skupiny.

https://www.theepochtimes.com/article/republicans-press-pentagon-over-american-made-weapons-in-hamass-hands-5515455

Bývalý prezident Barack Obama několikrát sdělil, že Izrael má právo se bránit, ale varoval, že „jakákoli vojenská strategie, která ignoruje“ ztráty na životech civilistů v Gaze, by se mohla Izraeli a jeho spojencům vymstít.

https://www.theepochtimes.com/world/obama-says-israel-has-right-to-defend-itself-but-warns-military-strategy-that-ignores-human-cost-could-backfire-5515564

Čínský ministr zahraničí Wang Yi se tento týden setká ve Washingtonu se svým americkým protějškem Anthony Blinkenem a národně bezpečnostním poradcem Bílého domu Jakem Sullivanem.

https://www.theepochtimes.com/china/chinas-top-diplomat-to-meet-blinken-sullivan-in-washington-5515749

Podle analytika pro vnitřní a kybernetickou bezpečnost Paula Rosenzweiga se kvůli proti čínským opatřením budou americké technologické firmy muset stále častěji rozhodovat, zda jsou jejich zájmy v souladu s národní bezpečností USA, nebo s maximalizací zisků na čínských trzích.

https://www.theepochtimes.com/us/companies-will-have-to-choose-a-side-in-us-china-tech-competition-cybersecurity-analyst-5515537

Bývalá Trumpova právnička Jenna Ellisová dnes v Georgii přiznala vinu v souvislosti se zasahováním do voleb. Jde o proces, který vede okresní prokurátorka Fultonu vůči Trupmovi a dalším. Je třetí z 19 obviněných, kteří přiznali vinu.

https://www.theepochtimes.com/us/former-trump-lawyer-pleads-guilty-in-georgia-case-5515788

Společnost General Motors uvedla, že od zahájení stávky odborů United Auto Workers před 40 dny přišla o provozní zisk ve výši 800 milionů dolarů, což vedlo automobilku ke stažení celoročního výhledu zisku, a prohlásila, že je nucena zpomalit svou strategii v oblasti elektromobilů.

https://www.theepochtimes.com/article/general-motors-loses-800-million-so-far-amid-strike-says-its-slowing-ev-strategy-5515919