Podle dat organizace Cook Political Report získali republikánští kandidáti do Sněmovny reprezentantů celkem o 3,5 milionu více hlasů než demokraté. Dle údajů k dnešnímu dni volilo celkem skoro 105 milionů voličů.
Je to více než dva týdny po průběžných volbách v USA, a stále nejsou známy výsledky klání o poslední dvě křesla do Sněmovny reprezentantů – konkrétně v Kalifornii a Oregonu. Zatím to ale vypadá, že tato poslední křesla přispějí ke zvětšení těsné nadpoloviční většiny republikánů.
Trumpem podpořená kandidátka Aljašky na senátorku Kelly Tshibaka kritizovala McConella, že nalil miliony dolarů na podporu její protikandidátky Murkowské, také republikánky. Tsibaka ztrácí na Murkowskou pár tisíc hlasů.
Skupina republikánských senátorů v týdnu vyzvala federální vládu, aby zastavila financování veškerého probíhajícího a nového výzkumu pro obohacení funkce virů. Podle nich takové výzkumy mohly přispět k vypuknutí pandemie covidu-19.
Prezident Joe Biden na Díkůvzdání vyzval k „mnohem přísnějším zákonům o zbraních“ a prohlásil, že hodlá prosadit zákaz „útočných zbraní“, a myšlenku umožňovat nákup „poloautomatických zbraní“ označil za „zvrácenou“.
Nejvyšší soud státu Georgia ve středu obnovil zákaz provádění potratů po šestém týdnu těhotenství. Tento krok dočasně ukončuje přístup k pozdějším interrupcím, o kterých před týdnem rozhodl státní soudce.
V reakci na průzkum uživatelů Twitteru Elon Musk napsal, že počátkem příštího týdne poskytne platforma amnestii pro mnohé zabanované účty uživatelů, kteří neporušili zákon ani nespamovali.
Elon Musk naznačil, že by mělo dojít ke zveřejnění interní diskuse představenstva společnosti Twitter, během níž se společnost rozhodla cenzurovat články deníku New York Post o notebooku Huntera Bidena.
pepaprasek
says:Mezi jednotlivými zprávami bych navrhoval delší pauzy, např. 2 sekundy. Které divákovi oddělí zprávy jednu od druhé. Zážitek by mohl vylepšit i jakýsi zvukový předěl, například na TV Nova měli svého času mezi zprávami „tu-tu“ čímž oddělovali, že jedna zpráva skončila a začíná další.
pepaprasek
says:Nevím proč, ale jako divákovi se mi zprávy těžko vnímají a třeba si každou z nich potřebuji pouštět několikrát, než pochopím, o čem je. Jakoby mi ty zprávy „neproudí do mozku“, když je poslouchám.
Uvažoval jsem čím to je…
Možná je to tím, že hlasatel intonuje na češtinu neobvykle, klade důraz na neobvyklé hlásky a má zvláštní přízvuk. Mohl by jeden díl zpráv namlouvat někdo jiný, na zkoušku? Myslím, že v rodilé češtině kadence, kladení důrazu na jednotlivé hlásky, nebo zdůraznění některých slov pomáhá posluchači zaměřit pozornost na důležité části obsahu. Tady se ale pozornost posluchače zaměřuje „všude možně“ a je to takové „rozplizlé“. Vnímá to někdo podobně?
Též by asi pomohly titulky v pruzích dole u každé zprávy.
Jinak to není vůbec špatné.
S pozdravem
JP