Redakce Epoch Times

26. 2. 2023

První dáma v pátek naznačila, že Joe Biden bude kandidovat na prezidenta i v následujících volbách.

https://www.theepochtimes.com/first-lady-gives-hint-on-president-bidens-2024-plans_5081371.html

Předseda sněmovního výboru pro dohled prozradil na Just The News, že Erich Schwerin, bývalý obchodní partner Huntera Bidena, spolupracuje s výborem v rámci vyšetřování obvinění rodiny Bidenových ze zneužívání politického vlivu v obchodní sféře.

https://www.theepochtimes.com/hunter-biden-business-partner-cooperating-with-house-gop-investigators-comer-says_5081975.html

Republikánská kongresmanka Marjorie Taylor Greeneová představila ve Sněmovně reprezentantů rezoluci k auditu veškeré americké pomoci Ukrajině.

https://www.theepochtimes.com/rep-marjorie-taylor-greene-introduces-resolution-to-audit-us-aid-to-ukraine_5080741.html

Šéfka americké agentury pro mezinárodní rozvoj sdělila na CNN, že její agentura nemá žádný důkaz, že by byla americká pomoc Ukrajině zneužita nebo nevhodně vynaložena.

https://www.theepochtimes.com/no-evidence-ukraine-misuses-us-assistance-biden-admin-official-says_5082508.html

Filipíny zahájily jednání s Austrálií a Spojenými státy o možných společných námořních hlídkách ve sporných vodách Jihočínského moře s cílem čelit rostoucí asertivitě Pekingu v regionu.

https://www.theepochtimes.com/philippines-in-talks-with-australia-us-for-joint-patrols-in-south-china-sea_5082251.html

Enes Kanter Freedom, hráč NBA na volné noze a známý bojovník za lidská práva, prohlásil, že zvažuje politickou kandidaturu a že o ní hovořil s přáteli a členy Kongresu.

https://www.theepochtimes.com/basketballer-enes-kanter-freedom-eyeing-political-run_5082597.html

Neziskovka Open The Books kritizuje manželku kalifornského guvernéra Gavina Newsoma za to, že dle ní vydělává na promítání svých filmů o „genderové spravedlnosti“ dětem ve veřejných školách a že strávila roky vytvářením ideologických základů a politické infrastruktury na podporu svých politických ambicí.

https://www.theepochtimes.com/watchdog-group-accuses-californias-first-lady-of-profiting-by-showing-gender-justice-films-to-schoolchildren_5082843.html

Několik týdnů po vykolejení vlaku s chemikáliemi se u obyvatel z East Palestine začínají ve zvýšené míře objevovat různé zdravotní problémy, od vyrážek po problémy s dýcháním.

https://www.theepochtimes.com/ohio-residents-report-unusual-illnesses-after-toxic-train-crash_5083805.html

Zaměstnanci Project Veritas zveřejnili video, v němž tvrdí, že jsou na křižovatce. Na jedné straně chtějí, aby se zakladatel James O’Keefe vrátil, na straně druhé cítí závazek k podporovatelům projektu a myšlence, která je za ním.

https://www.theepochtimes.com/project-veritas-staffers-release-new-statement-as-whistleblowers-say-they-stand-with-james-okeefe_5082911.html

77 profesorů nedávno zaslalo vedení Stanfordu petici, ve které požadují zrušení online systému pro podávání zpráv, který umožňuje studentům anonymně upozorňovat na to, co považují za předpojaté nebo diskriminační chování u svých kolegů. Takovýto systém dle profesorů ohrožuje svobodu projevu na akademické půdě a poskytuje příležitost ke zneužití.

https://www.theepochtimes.com/stanford-professors-push-back-on-university-encouraged-student-informant-culture_5082431.html

V uplynulém týdnu jsme informovali o 73-letém arizonském rančerovi, který je obviněn z toho, že na svém pozemku zabil mexického občana. Krátkou informací doplníme, že obviněný byl propuštěn na kauci.

https://www.theepochtimes.com/rancher-accused-of-shooting-mexican-national-at-his-border-property-released-from-jail_5080214.html