Redakce Epoch Times

26. 3. 2023

Tornáda v Mississippi a Alabamě si vyžádala minimálně 27 obětí a značné materiální škody. Prezident Biden dnes vyhlásil pro Mississippi stav velké pohromy, jenž umožňuje federální vládě vyčlenit peníze na pomoc s následky.

https://www.theepochtimes.com/federal-major-disaster-declared-mississippi-after-dozens-killed-by-tornadoes_5150236.html

Joe Biden během páteční návštěvy Kanady sdělil novinářům, že banky jsou v dost dobré kondici, a ocenil práci jeho administrativy v tomto směru.

https://www.theepochtimes.com/biden-says-deposits-are-safe-us-banks-in-pretty-good-shape_5148830.html

Prezident Joe Biden a členové jeho kabinetu vyrazí v následujícím týdnu na turné „Investing in America“, aby propagovali výhody jeho ekonomických plánů a čisté energie.

https://www.theepochtimes.com/biden-cabinet-will-visit-20-states-to-promote-economic-clean-energy-agenda_5147951.html

Federální prokurátor v soudních dokumentech přiznal, že tři policisté Metropolitní policie D.C. v civilu působili 6. ledna 2021 na severozápadních schodech amerického Kapitolu jako provokatéři.

https://www.theepochtimes.com/prosecutor-admits-dc-police-officers-acted-as-provocateurs-at-us-capitol-on-jan-6_5148808.html

Ron DeSantis ve čtvrtečním rozhovoru v pořadu Fox Nation řekl, že ohledně kandidatury na prezidenta ještě neučinil finální rozhodnutí.

https://www.theepochtimes.com/desantis-says-he-hasnt-made-a-final-decision-on-2024-presidential-run_5148585.html

Byť Donald Trump po oznámení své kandidatury na znovuzvolení už uspořádal několik shromáždění se svými voliči, v sobotu v texaském Waco pořádal první shromáždění pro kampaň 2024. Zahájil jej hymnou, kterou zpívají obvinění protestující z 6. ledna.

https://www.theepochtimes.com/trump-opens-first-2024-rally-with-recording-of-jan-6-prison-choir_5149868.html

Po skončení shromáždění řekl reportérům, že se domnívá, že manhattanská prokuratura již upustila od případu, protože na něj nic nemá.

https://www.theepochtimes.com/trump-suggests-manhattan-das-office-dropped-case_5150204.html

O den dříve dostal manhattanský prokurátor Alvin Bragg balíček s bílým práškem, který byl newyorskou policii shledán jako neškodný.

https://www.theepochtimes.com/package-with-white-powder-delivered-to-manhattan-da-investigating-trump_5148527.html

Kentucký guvernér Andy Beshear v pátek vetoval návrh zákona iniciovaný republikány k ochraně nezletilých vůči procedurám pro změnu pohlaví. Demokratický guvernér zdůvodnil, že návrh „umožňuje přílišné zasahování vlády do otázek osobní zdravotní péče a bere rodičům svobodu rozhodovat o zdravotním stavu svých dětí“.

https://www.theepochtimes.com/kentucky-governor-vetos-bill-to-prevent-minors-from-accessing-life-altering-sex-change-surgery-and-drugs_5149129.html

Naopak, guvernérka Iowy Kim Reynoldsová podepsala zákon o zákazu transgenderových zákroků u nezletilých a také zákon, který zakazuje transgenderovým studentům chodit na toalety a do šaten a sprch, které neodpovídají jejich vrozenému pohlaví.

https://www.theepochtimes.com/iowa-bans-transgender-procedures-on-minors_5146829.html

Floridský soudce v pátek odsoudil šestnáctiletého mladíka k doživotnímu vězení za ubodání třináctileté roztleskávačky – spolužačky Tristyny Baileyové – kterou pobodal nožem minimálně 114krát.

https://www.theepochtimes.com/florida-teen-sentenced-for-brutal-murder-of-cheerleader-stabbed-114-times_5149194.html