Redakce Epoch Times

25. 5. 2022

Dle záznamů žalobců Sussmann přiznal na slyšení v Kongresu v roce 2017, že údajné „kompro“ na Trumpa přinesl FBI v roce 2016 jménem kampaně Clintonové, byť samotné FBI tvrdil, že je přinesl sám za sebe.

https://www.theepochtimes.com/ex-clinton-lawyer-told-congress-unlike-fbi-he-brought-trump-russia-info-on-behalf-of-client-jury-hears_4490039.html

Na soudním slyšení v Sussmannově případě vypověděl ředitel IT firmy BitVoyant, že jej kontaktoval Rodney Joffe, který chtěl na Trumpovy známé, včetně C. Page, získat kompromitující informace.

https://www.theepochtimes.com/cyber-company-asked-by-clinton-connected-executive-to-dig-deep-on-trump-associates-owner_4488546.html

Dle zprávy Úřadu ředitele národních zpravodajských služeb sbírala FBI informace bez povolení od 3,3 milionu Američanů. Republikáni požadují vysvětlení o nesouladu se zákonným postupem.

https://www.theepochtimes.com/report-shows-fbi-spied-on-3-3-million-americans-without-a-warrant-gop-demands-answers_4487840.html

Lídr senátních republikánů McConnell v pondělí sdělil, že USA by měly vyslat zprávu Číně tím, že Tchaj-wanu prodají více zbraní, aby se mohl v případě čínské invaze lépe bránit.

https://www.theepochtimes.com/us-should-send-message-to-ccp-by-selling-more-weapons-to-taiwan-mcconnell_4488310.html

Náčelník generálního štábu americké armády, generál M. Milley, sdělil novinářům, že se zvažuje plán pro vyslání vojáků do Kyjeva, jejichž úkolem by byla ochrana americké ambasády.

https://www.theepochtimes.com/us-may-send-american-troops-to-ukraine-to-safeguard-reopened-embassy-gen-milley_4489615.html

V rámci rozšíření civilní vesmírné spolupráce s Japonskem prezident Biden oznámil, že japonský astronaut se připojí k americké misi Artemis, jejímž cílem je Měsíc.

https://www.theepochtimes.com/japanese-astronaut-will-join-nasas-artemis-mission-to-the-moon-biden_4489434.html

Ministerstvo energetiky oznámilo prodej 40,1 milionu barelů ropy, které budou v nadcházejících měsících uvolněny ze strategických ropných rezerv. Jde o realizaci Bidenova slibu oznámeného koncem března.

https://www.theepochtimes.com/us-announces-sales-of-40-million-crude-oil-barrels-from-strategic-petroleum-reserve_4489502.html

Federální odvolací soud dočasně zablokoval požadavek výboru pro vyšetřování událostí z 6. ledna, kterým se domáhal získat záznamy Republikánského národního výboru včetně údajů o darech.

https://www.theepochtimes.com/appeals-court-temporarily-blocks-jan-6-committee-from-obtaining-rnc-records_4489300.html

Republikánští zákonodárci Indiany přehlasovali veto svého stranického guvernéra Holcomba pro legislativu zakazující transgenderovým sportovcům účast v ženských školních soutěžích.

https://www.theepochtimes.com/indiana-lawmakers-override-veto-on-transgender-sports-ban_4489351.html

Počet novorozenců v USA za loňský rok ve srovnání s rokem 2020 mírně vzrostl a zároveň jde o změnu oproti klesajícímu trendu od roku 2014. Loni se narodilo celkem přes 3,6 milionu dětí.

https://www.theepochtimes.com/us-birth-rates-increased-1-percent-in-2021-not-enough-for-generational-replacement_4489356.html

Globální průzkum 13 000 respondentů ukázal, že zájem Američanů o elektromobily je daleko menší  ve srovnání s jinými vyspělými zeměmi.

https://www.theepochtimes.com/americans-less-likely-than-other-nationalities-to-buy-electric-cars-mobility-survey_4487602.html

Dle průkopníka mRNA vakcín dr. Maloneho s odvoláním na studii z roku 2021 může být na efektivní prevenci a léčbu covidu-19 nasazen vitamin D.

https://www.theepochtimes.com/covid-19-is-treatable-and-preventable-with-vitamin-d-dr-robert-malone_4484667.html