V dnešním proslovu na návštěvě Polska predikoval prezident Biden ještě dlouhý boj mezi demokracií a autokracií a vzkázal Ukrajině: „Stojíme při vás.“

https://img.theepochtimes.com/assets/uploads/2022/03/09/biden-in-roosevelt-room-1200×800.jpg

Joe Biden přijel do Polska už v pátek, aby vyjádřil podporu této členské zemi NATO a poděkoval Polákům za to, že přijali ukrajinské uprchlíky, kteří utekli po ruské invazi. Navštívil i americké výsadkáře.

https://www.theepochtimes.com/biden-visits-poland-over-ukraine-refugee-crisis-amid-russia_4363445.html

Spojené státy tvrdí, že připravují pohotovostní plány pro případ ruského útoku na území NATO, uvedl v pátek poradce Bílého domu pro národní bezpečnost Jake Sullivan.

https://www.theepochtimes.com/us-contingency-planning-for-potential-russian-attack-on-nato-official_4362500.html

Dle „watchdoga“ PPT uděluje Bidenova administrativa více výjimek, které mají veřejné činitele omluvit z porušování etických předpisů, než předchozí administrativa.

https://www.theepochtimes.com/biden-is-giving-ethics-waivers-to-top-officials-at-a-quicker-pace-than-trump-did-watchdog_4363075.html

Lídr sněmovních republikánů McCarthy: Trumpova role ve Sněmovně reprezentantů závisí na tom, zda bude kandidovat na prezidenta.

https://www.theepochtimes.com/trumps-role-in-house-gop-depends-on-whether-he-runs-for-president-mccarthy_4362266.html

Japonský parlament v pátek schválil novou dohodu s USA v hodnotě 8 miliard $ během pěti let na hostování amerických vojáků. Obě země se snaží posílit spolupráci v souvislosti s hrozbami ze strany Číny a S. Koreje.

https://www.theepochtimes.com/japan-approves-budget-to-host-us-military-amid-stronger-cooperation_4363468.html

USA navrhnou OSN tvrdší sankce vůči Severní Koreji jako odezvu na „zvyšující se nebezpečné provokace“ – konkrétně její testy mezikontinentální balistické rakety z tohoto týdne.

https://www.theepochtimes.com/us-seeks-to-strengthen-sanctions-after-north-koreas-biggest-missile-launch_4363313.html

Floridský guvernér DeSantis podepsal zákon o transparentnosti učebních osnov: „Vzdělávání, ne indoktrinace“.

https://www.theepochtimes.com/desantis-signs-curriculum-transparency-bill_4362604.html

Soudce v Marylandu zrušil nedávno schválenou kongresní mapu, která je dle jeho rozhodnutí výsledkem „extrémního stranického ovlivňování“. Mapu schválil zákonodárný sbor s demokratickou většinou.

https://www.theepochtimes.com/judge-tosses-maryland-congressional-map-over-extreme-partisan-gerrymandering_4363730.html

Nejvyšší soud rozhodl ve prospěch Pentagonu a dočasně vyhověl jeho žádosti, aby velitelé mohli při rozhodování o nasazení příslušníků SEAL nebo jiných jednotek zohlednit stav očkování proti covidu-19.

https://www.theepochtimes.com/supreme-court-sides-with-pentagon-over-covid-19-vaccination-status-in-navy-seals-deployment_4363297.html

Floridský úřad pro zdraví v pátek uvedl, že Centrum pro kontrolu nemocí (CDC) chybně změnilo státní údaje o covidu-19, aniž by agenturu kontaktovalo, a nereagovalo na výzvy k nápravě.

https://www.theepochtimes.com/florida-health-department-cdc-altered-states-covid-19-death-data_4362478.html

Dle dr. Fauciho by výjimka z povinného očkování proti covidu-19 pro sportovce, kterou zavedl New York, „mohla být vůči ostatním nefér“.

https://www.theepochtimes.com/new-york-exempting-athletes-from-vaccine-mandate-might-be-unfair-fauci_4363702.html