Redakce Epoch Times

27. 10. 2023

Joe Biden má nového vyzyvatele o demokratickou nominaci na prezidenta. Je jím 54-letý kongresman Dean Phillips.

https://www.theepochtimes.com/us/biden-has-a-new-democratic-contender-as-rep-dean-phillips-joins-2024-presidential-race-5517949

Naopak, Larry Elder odstupuje z kandidatury na republikánskou prezidentskou nominaci. Při oznámení podpořil Donalda Trumpa.

https://www.theepochtimes.com/us/larry-elder-suspends-gop-2024-presidential-candidate-campaign-endorses-trump-5518021

Bílý dům sdělil, že prezident Joe Biden se nehodlá omlouvat za zpochybňování počtu mrtvých civilistů v Gaze, ani za to, že označil palestinské oběti jako „cenu“ za to, že teroristická skupina Hamás vede válku proti Izraeli.

https://www.theepochtimes.com/us/biden-wont-apologize-for-calling-civilian-casualties-price-of-war-white-house-5518124

Poté, co střelec ve státě Maine zabil 18 lidí, vydal prezident Joe Biden prohlášení, v němž vyzval k větším restrikcím zbraní. Skupina zastánců druhého dodatku ústavy odsoudila jeho výzvu jako „nechutnou politizaci tragédie“.

https://www.theepochtimes.com/us/biden-pushes-more-gun-restrictions-after-maine-mass-shooting-5517888

Na střelbu reagoval ve svém prvním interview nový předseda Sněmovny reprezentantů Mike Johnson, který sdělil, že nejde o problém zbraní, ale lidských srdcí. Dle něj by se měla spíše řešit krize mentálního zdraví.

https://www.theepochtimes.com/us/house-speaker-mike-johnson-talks-gun-rights-bidens-failed-presidency-in-first-interview-5518032

Johnson také vyzval prezidenta Joea Bidena, aby požadovaný finanční balík ve výši přes 100 miliard dolarů na pomoc Ukrajině, Izraeli a dalším spojencům rozdělil. S odpovídajícím návrhem přicházejí i senátní republikáni.

https://www.theepochtimes.com/us/speaker-mike-johnson-calls-for-separate-ukraine-and-israel-aid-packages-5517748

https://www.theepochtimes.com/us/republican-senators-bring-bill-to-split-israel-aid-from-bidens-105-spending-request-5517582

Zákonodárci texaské Sněmovny reprezentantů ve čtvrtek schválili návrh zákona, který umožní státní policii zatýkat a deportovat nelegální přistěhovalce. Jedná se o poslední opatření, které Texas přijal v době, kdy se potýká s krizí na hranicích, kterou podle představitelů státu federálové ignorují.

https://www.theepochtimes.com/us/texas-to-let-local-police-arrest-and-deport-illegal-immigrants-5517612

S tím, jak v New York City roste počet nelegálních přistěhovalců a newyorský azylový systém je zahlcený, starosta Eric Adams nevylučuje, že nově příchozím poskytne stany, které budou umístěné ve veřejných parcích.

https://www.theepochtimes.com/us/new-york-mayor-considers-housing-illegal-immigrants-in-tent-cities-in-public-parks-5517491

Podle nové zprávy think tanku Texas Public Policy Foundation činí skutečné celkové náklady na pohon elektromobilu ekvivalent 17,33 dolaru za galon benzinu, což je několikanásobně více než u aut se spalovacími motory.

https://www.theepochtimes.com/article/true-cost-of-ev-fueling-equivalent-to-17-33-per-gallon-of-gas-report-5518233