Redakce Epoch Times

27. 10. 2022

Federální úřad pro ekonomické analýzy dnes zveřejnil odhad vývoje hrubého domácího produktu, který měl být po neúspěšné první polovině roku ve třetím čtvrtletí +2,6 %. Ekonomické indikátory ale naznačují, že propad ještě může přijít.

https://www.theepochtimes.com/us-economy-grew-2-6-percent-in-third-quarter-estimate-but-future-outlook-cloudy_4824076.html

Prezident Joe Biden ve středu prohlásil, že bude trvat nějakou dobu, než se inflace zmírní. Jak jsme již několikrát informovali, průzkumy veřejného mínění ukazují, že cenové tlaky jsou i nadále naléhavým předvolebním problémem.

https://www.theepochtimes.com/biden-concedes-it-will-take-some-time-for-inflation-to-ease_4822884.html

Republikánští senátoři Chuck Grassley a Ron Johnson zaslali dokumenty a bankovní záznamy, které získali při vyšetřování Huntera Bidena, Úřadu státního zástupce pro okres Delaware, který Bidena mladšího vyšetřuje. Udělali tak poté, co jim jak úřad, tak ministerstvo spravedlnosti nepotvrdily, že federální vyšetřování je důkladné a zároveň bez ovlivňování.

https://www.theepochtimes.com/senators-share-documents-with-prosecutors-probing-hunter-biden_4824141.html

Personální šéf Bílého domu Ronald Klain porušil Hatch Act, což je zákon, který omezuje politické aktivity federálních zaměstnanců. Klein sdílel post od akčního výboru, který opěvoval vládní operaci s názvem „Fly Formula“, kdy byl součástí postu obrázek trička „Democrats Deliver“ (Demokraté plní sliby).

https://www.theepochtimes.com/white-house-chief-of-staff-violated-hatch-act-watchdog-finds_4824202.html

Donald Trump se v posledních dnech před volbami chystá na čtyři předvolební mítinky s voliči v Iowě, Pensylvánii, na Floridě a v Ohiu, aby podpořil republikánské kandidáty.

https://www.theepochtimes.com/trump-to-hold-rallies-in-four-states-ahead-of-midterm-elections_4824050.html

Soudkyně ve Wisconsinu dala za pravdu republikánům a rozhodla, že volební úředníci nemohou ve volbách započíst korespondenční hlasovací lístky s nekompletní adresou.

https://www.theepochtimes.com/wisconsin-judge-hands-win-to-republicans-over-mail-in-ballot-lawsuit_4824473.html

Státní tajemnice Pensylvánie avizovala, že výsledky voleb zveřejní až po volebním dni, tj. po 8. listopadu. Jako důvod uvedla větší potřebu času na sečtení korespondenčních hlasů.

https://www.theepochtimes.com/pennsylvania-secretary-of-state-says-there-will-be-delays-in-counting-2022-midterm-votes_4824187.html

Policie vyšetřuje vloupání do kanceláře volebního štábu demokratické kandidátky na guvernérku Arizony Katie Hobbsové, jak oznámila včera její manažerka kampaně.

https://www.theepochtimes.com/police-investigating-burglary-at-arizona-gubernatorial-candidates-campaign-office_4823816.html

Demokrat Dov Hikind, který je několik desetiletí zákonodárcem státu New York, je frustrován nevýraznou snahou guvernérky Hochulové vážně se zabývat kriminalitou. Říká, že v nadcházejících volbách bude volit jejího republikánského vyzyvatele, jímž je Lee Zeldin.

https://www.theepochtimes.com/lifelong-democrat-lawmaker-to-vote-republican-in-ny-governor-race-hochul-has-no-clue_4822127.html

Americká armáda ve středu úspěšně otestovala komponenty a materiály svých hypersonických zbraní.

https://www.theepochtimes.com/us-navy-army-successfully-tests-hypersonic-weapon-components-pentagon_4823708.html

Cena akcií společnosti Meta, mateřské společnosti Facebooku, se dnes propadla o 24 %. Propad se udál po zveřejnění zprávy o slabých výsledcích společnosti ve třetím čtvrtletí. Mark Zuckerberg tak přišel ze dne na den o více než 10 miliard dolarů.

https://www.theepochtimes.com/facebook-parent-meta-stock-plunges-24-percent-making-zuckerberg-poorer-by-more-than-10-billion_4824393.html