Redakce Epoch Times

27. 11. 2023

Ve třetí vlně propuštěných rukojmích z Gazy byla i první Američanka – čtyřletá holčička Abigail. Prezident Biden poděkoval za tvrdou práci těm, kteří se na vyjednávání podíleli, a dodal, že nepřestanou, dokud nebudou propuštěni všichni.

https://www.theepochtimes.com/epochtv/president-biden-delivers-remarks-on-the-release-of-hostages-5535981

Voličské preference prezidenta Joea Bidena i nadále pozvolna klesají. Podle nejnovějšího průzkumu NBC News dosáhlo jeho hodnocení od jeho nástupu do funkce nového minima – jeho práci schvaluje pouze 40 % registrovaných voličů a naopak, 57 % ji neschvaluje.

https://www.theepochtimes.com/us/biden-continues-to-face-deteriorating-poll-numbers-5536085

Bývalý guvernér New Jersey a prezidentský kandidát republikánů Chris Christie je odhodlán zůstat ve volebním klání v roce 2024 bez ohledu na výsledky nadcházejících primárek v New Hampshire. Ty jsou na seznamu jako první a konají se 23. ledna.

https://www.theepochtimes.com/us/chris-christie-absolutely-continuing-his-campaign-after-new-hampshires-primary-5536138

Donald Trump sdělil během víkendu v příspěvku na sociální síti Truth, že se „vážně zabývá alternativami“ k zákonu o zdravotní péči známém jako Obamacare. V roce 2017 se jako prezident pokusil zákon zrušit, ale zablokoval ho zesnulý republikánský senátor John McCain.

https://www.theepochtimes.com/us/trump-seriously-looking-at-alternatives-to-obamacare-5536032

Republikánský kongresman Mike Gallagher kritizoval satanistický vánoční stromeček na festivalu v jeho rodném městě Green Bay ve Wisconsinu. Řekl, že je to příklad toho, jak jsou podkopávány základní tradice.

https://www.theepochtimes.com/us/rep-gallagher-criticizes-satanic-christmas-tree-in-wisconsin-hometown-5536383

Podle americké armády byly včera z oblasti kontrolované Hútii v Jemenu vypáleny dvě balistické rakety na americký torpédoborec, který pomáhal napadenému tankeru v Adenském zálivu.

https://www.theepochtimes.com/world/2-ballistic-missiles-fired-toward-us-destroyer-aiding-israel-linked-tanker-5536316

Několik amerických policejních oddělení vydalo varování před novou funkcí iPhonu, která umožňuje bezdrátové sdílení kontaktů a obrázků mezi dvěma zařízeními na krátkou vzdálenost, a upozornilo, že tato funkce může představovat riziko pro děti a další zranitelné osoby.

https://www.theepochtimes.com/tech/police-warn-parents-about-iphones-new-namedrop-feature-5536388