Redakce Epoch Times

27. 11. 2022

Klání o poslední senátní křeslo započalo v sobotu v Georgii předčasným hlasováním. Termín pro klasickou volbu druhého kola je stanoven na 6. prosince. Jen pro zajímavost, ve státě se sedmi a půl miliony voličů utratil demokratický kandidát Warnock na kampaň skoro 170 milionů dolarů (tj. kolem 22 $ na voliče), zatímco republikán Walker utratil 49 milionů $.

https://www.theepochtimes.com/warnock-walker-in-final-push-before-georgias-runoff_4886196.html

Kolem 200 lidí, kteří tvrdí, že voličům bylo upřeno volební právo či že volby byly ukradeny, se v pátek shromáždilo poblíž arizonského Kapitolu a požadovalo, aby se konaly nové volby.

https://www.theepochtimes.com/protesters-demand-election-redo-in-arizona-amid-claims-of-serious-voter-suppression_4887266.html

Republikánský kongresman Comer, který bude zřejmě předsedou sněmovního výboru pro dohled, sdělil na Just The News, že republikáni budou vyšetřovat 150 bankovních záznamů Huntera Bidena, které byly v bankovních zprávách označené jako podezřelé. Ohledně Joea Bidena naznačil, že demokraté už nastolili precedens, když si vydobyli daňové záznamy Trumpa.

https://www.theepochtimes.com/top-house-republican-reveals-how-gop-will-target-hunter-bidens-financial-ties-to-father_4886066.html

Republikáni z justičního výboru Sněmovny reprezentantů obeslali tento měsíc nejméně 42 úředníků Bidenovy administrativy dopisy, v nichž požadují jejich svědectví v souvislosti s podezřením z politizace FBI a ministerstva spravedlnosti, vyšetřováním bezpečnosti amerických hranic a Hunterem Bidenem.

https://www.theepochtimes.com/42-biden-admin-officials-put-on-notice-by-house-republicans_4887955.html

Podnikatel a Trumpův dobrý známý Mike Lindell sdělil, že v pondělí ohlásí svou kandidaturu na post předsedy Republikánského národního výboru, kterému teď předsedá Ronna McDaniel, jež má v plánu post obhájit.

https://www.theepochtimes.com/mike-lindell-says-hell-announce-bid-for-rnc-chair-on-monday_4886545.html

Kalifornský guvernér Newsom sdělil pro Politico, že pokud se Joe Biden rozhodne znovu kandidovat na prezidenta USA, nepůjde proti němu.

https://www.theepochtimes.com/california-gov-newsom-addresses-speculation-of-potential-2024-run_4887465.html

Další dva oregonské a jeden kalifornský okres se připojily k iniciativě Greater Idaho, v rámci které nyní již 16 republikánských okresů usiluje o odtržení a jejich začlenění pod Idaho.

https://www.theepochtimes.com/greater-idaho-moves-closer-to-bi-state-referendum-as-two-more-oregon-counties-vote-to-leave_4870383.html

V největších přístavech jižní Kalifornie, v Los Angeles a Long Beach, došlo po dvou letech ke zredukování čekajících kontejnerových lodí na vyložení na nulu. V nejhorším bodě šlo o 109 čekajících lodí. Kromě různých opatření v přístavech pomohlo i přesměrování lodí na východní pobřeží a do Mexického zálivu.

https://www.theepochtimes.com/zero-backlog-at-los-angeles-area-ports-after-more-than-2-years-officials_4886618.html

Elon Musk v pátek sdělil, že zabanování Trumpa na Twitteru bylo obrovskou chybou, která podkopala důvěru poloviny Američanů ve Twitter. Prozradil také, že kdyby kandidoval na prezidenta DeSantis, voli by jej.

https://www.theepochtimes.com/musk-reveals-whether-hed-vote-for-desantis-or-trump-in-2024_4887054.html