Redakce Epoch Times

28. 5. 2023

Republikánský předseda Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy v sobotu večer oznámil, že s prezidentem Bidenem v principu dosáhli dohody o zvýšení dluhového stropu výměnou za omezení některých vládních výdajů. Některé zprávy médií mluví o čtyřbilionovém zvýšení stropu. Na to část sněmovních republikánů reaguje s odporem a avizují, že takovou dohodu nepodpoří. McCarthy chce o legislativě nechat hlasovat již ve středu, aby návrh stihl projednat a hlasoval o něm i Senát. Tímto sledem, pokud bude úspěšný, by se předešlo platební neschopnosti USA.

https://www.theepochtimes.com/mccarthy-confident-he-can-win-enough-votes-for-tentative-debt-ceiling-deal_5296543.html

https://www.theepochtimes.com/house-freedom-caucus-republicans-sounds-alarm-on-debt-ceiling-agreement_5296559.html

Sněmovní výbor pro dohled pohrozil řediteli FBI Wrayovi, že jej obviní z pohrdání Kongresem, pokud výboru do 31. května nepředloží formulář, který má jeho úřad v držení a který opakovaně výboru úřad odmítl vydat. Onen formulář dle whistleblowera obsahuje důkazy o úplatkářské trestné činnosti Joea Bidena v době, kdy byl viceprezidentem.

https://www.theepochtimes.com/comer-to-hold-wray-in-contempt-of-congress-if-fbi-wont-produce-documents-alleging-biden-criminal-activity_5291804.html

Kampaň Rona DeSantise oznámila, že během prvních 24 hodin po oznámení kandidatury získala na darech 8,3 milionu dolarů. To je o skoro dva miliony více než Bidenova kampaň v roce 2019.

https://www.theepochtimes.com/desantis-presidential-campaign-says-it-raised-over-8-million-in-first-24-hours_5295404.html

A když už jsme u prezidentských kandidátů, údajně zvažuje kandidaturu další republikán – guvernér Severní Dakoty Doug Burgum.

https://www.theepochtimes.com/republican-north-dakota-governor-expected-to-announce-2024-run_5295111.html

Mluvčí odborů pro pohraniční stráže sdělil pro Epoch Times, že nové pravidlo Bidenovy administrativy slouží jako zadní vrátka pro vstup ilegálních imigrantů do USA. Imigranti ruší žádosti o azyl, nechají se přepravit ze záchytných táborů do Mexika, kde vzápětí žádají o humanitární výjimku prostřednictvím nové vládní aplikace. To jim umožňuje podmínečně ve Státech zůstat.

https://www.theepochtimes.com/backdoor-deal-allows-illegal-immigrants-to-enter-us-legally-border-patrol-union-leader-says_5296072.html

Texaská sněmovna odhlasovala 20 článků impeachmentu vůči vrchnímu státnímu zástupci Kenu Paxtonovi, jenž je jeden z nejtvrdších republikánských státních návladních. Pro impeachment ve sněmovně hlasovala i řada republikánů. Viní jej z úplatkářství a zneužití veřejné důvěry. Paxton očekává, že impeachment neprojde státním Senátem. Vůči kroku se ohradil Donald Trump a někteří konzervativci.

https://www.theepochtimes.com/trump-and-conservatives-condemn-impeachment-of-texas-ag-ken-paxton_5296134.html

Starosta New Yorku Eric Adams v pátek podepsal zákon, který ve městě zakazuje diskriminaci na základě hmotnosti lidí.

https://www.theepochtimes.com/mayor-eric-adams-signs-bill-banning-weight-based-discrimination-in-nyc_5295002.html

Montana pokračuje v sérii anti-woke legislativy. V týdnu guvernér Gianforte podepsal zákon, který zakazuje na veřejných školách a v knihovnách pořádání čtení knížek dětem transvestity, resp. jde o zákaz tzv. drag story hour.

https://www.theepochtimes.com/montana-becomes-first-state-to-ban-drag-queen-story-hour_5293502.html

Poté, co se minulý týden objevily zprávy o tom, že maloobchodní řetězec Target nabízel LGBT produkty pro děti, klesly akcie řetězce o 12 %. To je v celkové tržní hodnotě ztráta 9 miliard dolarů.

https://www.theepochtimes.com/target-has-lost-9-billion-amid-pride-merchandising-controversy-data_5296527.html