Federální zajišťovna oznámila, že pro zkrachovalou banku Silicon Valley Bank byl nalezen kupec a 17 bývalých poboček banky je ode dneška otevřeno pod hlavičkou First Citizens Bank.

https://www.theepochtimes.com/first-citizens-buys-failed-lender-silicon-valley-bank_5151127.html

Republikánská kandidátka na guvernérku Arizony Kari Lakeová uvedla, že poté, co viděla výsledky průzkumů, vážně uvažuje o kandidatuře do Senátu.

https://www.theepochtimes.com/kari-lake-says-shes-seriously-considering-another-run-for-office-after-looking-at-polls_5151791.html

Guvernér státu Mississippi Tate Reeves dnes varoval, že po nedávných tornádech, která si vyžádala desítky mrtvých, mohou přijít další silné bouře.

https://www.theepochtimes.com/mississippi-governor-warns-more-severe-weather-could-hit-state-after-deadly-tornadoes_5151348.html

Stát New York se v rámci boje proti fosilním zdrojům snaží o přijetí zákona, který zakáže plynové sporáky pro většinu nových staveb, včetně rodinných domů a komerčních budov.

https://www.theepochtimes.com/new-york-close-to-passing-statewide-gas-stove-ban-on-new-homes_5150424.html

Oklahomská Sněmovna reprezentantů schválila v uplynulém týdnu návrh zákona, který definuje pohlaví občanů na základě jejich vrozeného pohlaví.

https://www.theepochtimes.com/womens-bill-of-rights-oklahoma-house-passes-bill-to-define-a-persons-gender-based-on-biology_5147564.html

Nedávno jsme informovali o úniku radioaktivní vody z jaderné elektrárny v Minnesotě. Firma Xcel Energy, která elektrárnu provozuje, přistoupila k jejímu dočasnému zastavení, aby problém vyřešila.

https://www.theepochtimes.com/utility-shuts-down-minnesota-nuclear-plant-over-radioactive-leak_5147675.html

V Severní Dakotě ráno vykolejil nákladní vlak, resp. asi 30 ze 70 vagonů. Některé z vykolejených vagonů vezly ropné produkty.

https://www.theepochtimes.com/train-carrying-hazardous-materials-falls-off-tracks-sends-dozens-of-cars-toppling-officials_5151864.html

Společnosti Hyundai i Kia oznámily svolávací akci na více než 500 000 vozidel v celých Spojených státech, vyrobených mezi lety 2019–2023. Důvodem je možnost elektrického zkratu tažného zařízení a tedy riziko požáru.

https://www.theepochtimes.com/alert-popular-automaker-warns-drivers-to-park-recalled-vehicles-outside_5147549.html

Společnost Ford Motor Company odhalila, že její podnikání v oblasti elektromobilů, tedy Modelu e, dosáhlo v průběhu roku 2022 ztráty 2,1 miliardy dolarů, a předpověděla, že letos přijde o další tři miliardy. V roce 2021 ztratila v této oblasti přibližně 900 milionů dolarů.

https://www.theepochtimes.com/ford-reports-electric-vehicle-business-lost-2-billion-in-2022_5144588.html

V nově zveřejněné smlouvě se uvádí, že společnost Moderna zaplatí Národnímu institutu pro zdraví 400 milionů dolarů za licenci na technologii spike proteinu, kterou společnost zahrnula do své anticovidové vakcíny.

https://www.theepochtimes.com/contract-confirms-us-government-received-400-million-from-major-covid-19-vaccine-manufacturer_5144915.html