Redakce Epoch Times

28. 9. 2023

Demokratická kongresmanka Yvette Clarkeová představila v Kongresu zákon, který by kriminalizoval tzv. „deepfakes“. Jde o formu videotechnologie, která vytváří počítačem generované obrazy, jež jsou často k nerozeznání od skutečných záběrů.

https://www.theepochtimes.com/article/congresswoman-introduces-bill-to-criminalize-deepfakes-5498816

Demokratický senátor Mendelez, který je obviněný z úplatkářství, se dnes u soudu prohlásil za nevinného.

https://www.theepochtimes.com/us/sen-menendez-pleads-not-guilty-to-bribery-charges-5499145

Předseda sněmovního výboru pro dohled James Comer získal informace o dvou bankovních převodech, které odhalily, že Hunter Biden obdržel v červenci a srpnu 2019 platby v hodnotě 250 000 dolarů z Pekingu, které byly zaslány jeho otci Joeovi Bidenovi. Comer připomněl, že Joe Biden v roce 2020 prohlásil, že jeho rodina nikdy z Číny peníze nedostala.

https://www.theepochtimes.com/us/hunter-biden-received-payments-from-china-wired-to-fathers-address-house-oversight-committee-5499104

Sněmovní daňový výbor zveřejnil nové informace whistleblowerů z daňového úřadu, dle kterých měl být původně Hunter Biden obviněný z ještě více bodů obžaloby. Mezi materiály je i e-mail žalobkyně, která v srpnu 2020 nechala v příkazu pro domovní prohlídku odstranit zmínku o „politické osobě jedna“, což měl být dle předsedy výboru Joe Biden.

https://www.theepochtimes.com/us/house-votes-to-release-new-information-from-whistleblowers-on-hunter-biden-probe-5499672

V žalobě vedené vrchní státní zástupkyní New Yorku soud v úterý rozhodl, že Donald Trump a jeho společnost jsou zodpovědní za podvod nadhodnocování majetku v dokumentech používaných při uzavírání obchodů a zajišťování financování.

https://www.theepochtimes.com/us/judge-rules-trump-liable-for-fraud-in-new-york-civil-lawsuit-5499049

Demokratická státní tajemnice Michiganu oznámila, že se nebude snažit zabránit tomu, aby se bývalý prezident Donald Trump objevil na volebních lístcích v roce 2024. Reagovala tak na snahy aktivistů a určitých skupin diskvalifikovat bývalého prezidenta na základě výkladu 14. dodatku ústavy.

https://www.theepochtimes.com/us/trump-gets-unexpected-boost-from-democrat-in-2024-fight-5499593

Kampaň demokratického kandidáta na prezidenta Roberta Kennedyho ml. podpořil kromě Erica Claptona i představitel Jamese Bonda – Pierce Brosnan.

https://www.theepochtimes.com/us/hollywood-celebrity-support-growing-for-rfk-jr-presidential-bid-5499564

Předseda sněmovního podvýboru pro koronavirovou pandemii Brad Wenstrup sdělil, že Dr. Anthony Fauci byl „doprovozen“ do sídla CIA v Langley „bez záznamu o vstupu“ a „ovlivňoval“ tamní zkoumání původu nového koronaviru.

https://www.theepochtimes.com/article/fauci-escorted-into-cia-hq-during-covid-19-probe-but-left-no-record-of-entry-rep-wenstrup-5499266

Kalifornské základní a střední školy budou muset studentům poskytnout možnost genderově neutrálních toalet. Návrh zákona podepsal demokratický guvernér Newsom.

https://www.theepochtimes.com/us/newsom-signs-california-bill-mandating-gender-neutral-restrooms-in-schools-5499232