Redakce Epoch Times

29. 5. 2022

Významný republikánský senátor Lindsey Graham obvinil administrativu prezidenta Bidena, že svojí politikou záměrně zvyšuje ceny benzínu s cílem zničit produkci fosilních PHM.

https://www.theepochtimes.com/biden-raising-gas-prices-on-purpose-top-republican-says_4497948.html

Skupina senátorů z obou politických spekter napsala dopis prezidentu Bidenovi, v němž ho žádají, aby neodbourával cla na import z Číny, která zavedla Trumpova administrativa.

https://www.theepochtimes.com/senators-ask-biden-to-maintain-china-tariffs-imposed-by-trump_4497780.html

Nový australský premiér Albanese potvrdil, že Austrálie bude následovat USA v pohlížení na Čínu jako na „nejvážnější dlouhodobou výzvu mezinárodnímu řádu“.

https://www.theepochtimes.com/we-are-in-lock-step-with-the-us-new-australian-pm-on-combating-chinas-influence_4498346.html

USA uvalily sankce na dvě ruské banky, severokorejskou obchodní společnost a jednu fyzickou osobu kvůli napomáhání severokorejskému programu jaderných zbraní.

https://www.theepochtimes.com/us-sanctions-2-russian-banks-accused-of-supporting-north-korea-missile-launches_4497229.html

Ministr školství Cardona odmítl na sněmovním slyšení jasně říci, zda by škola měla před rodiči skrývat přechod dítěte na jiné pohlaví.

https://www.theepochtimes.com/education-secretary-refuses-to-say-if-school-should-hide-childs-gender-transition-from-parents_4496037.html

Texaský guvernér v pátek po incidentu střelby na základní škole v Uvalde řekl, že se bude připravovat nový zákon, jehož cílem bude větší bezpečnost v komunitách a na školách.

https://www.theepochtimes.com/texas-governor-says-new-laws-to-be-passed-after-elementary-school-shooting_4497625.html

Viceprezident organizace „Majitelé zbraní Ameriky“ (GOA), sdružující dva miliony Američanů, řekl pro NTD, že tlak levice pro omezení zbraní vůbec nebere v úvahu případy, kdy byli lidé díky zbraním zachráněni.

https://www.theepochtimes.com/lefts-narrative-pushing-gun-control-omits-cases-where-guns-save-lives-erich-pratt_4498127.html

Bývalý šéf Federálního volebního výboru Spakovsky řekl v rozhovoru v pořadu Crossroads, že nejvíce volebních podvodů v USA je spojeno s absenčním hlasováním a sběrnými boxy.

https://www.theepochtimes.com/most-election-fraud-involves-absentee-ballots-and-drop-boxes-expert_4483284.html

Nová studie na Lancetu zastřešená Torontskou univerzitou došla k závěru, že mezi počtem nakažených studentů covidem-19 a nošením roušek na školách není žádný vztah.

https://www.theepochtimes.com/no-relationship-between-school-masking-and-covid-19-cases-study_4497792.html

Podle datového analytika A. Benavidice, který sleduje americkou databázi pro hlášení nepříznivých  reakcí po vakcinaci (VAERS), bylo z databáze smazáno 10 000 „covidových“ hlášení a 500 úmrtí.

https://www.theepochtimes.com/over-10000-covid-19-claims-removed-from-vaers-500-death-reports-deleted-claims-data-analyst_4491333.html

Investoři podali žalobu na Elona Muska a Twitter za zatím nerealizované převzetí/koupi platformy.

https://www.theepochtimes.com/investors-sue-elon-musk-and-twitter-over-pending-takeover_4496177.html