Redakce Epoch Times

28. 3. 2022

Prezident Biden dnes představil vládní rozpočet na rok 2023 ve výši 5,8 bilionu $ se schodkem 1,154 bilionu. Významně v něm podpořil financování policie a obrany. Navrhuje zavést avizované zdanění miliardářů.

https://www.theepochtimes.com/bidens-budget-calls-for-funding-the-police-taxing-rich-countering-china_4366619.html

Republikánský kongresman Issa slíbil, že pokud republikáni v letošních volbách ovládnou většinu ve Sněmovně reprezentantů, povede vyšetřování o potlačování zpráv v médiích, které se týkají laptopu Huntera Bidena.

https://www.theepochtimes.com/republicans-plan-to-investigate-hunter-biden-laptop-story-issa_4365473.html

Komise pro kontrolu cenných papírů zařadila Weibo (sociální síť obdobná Twitteru) na seznam potenciálních kandidátů k vyřazení z amerického burzovního trhu. Jde tak o šestou čínskou společnost.

https://www.theepochtimes.com/weibo-becomes-chinas-sixth-company-flagged-by-sec-for-potential-delisting_4361753.html

Nově zveřejněná data Úřadu pro sčítání lidu ukazují, že během prvního roku pandemie zaznamenaly největší úbytek občanů státy Kalifornie (přes 184 tisíc) a New York (přes 117 tisíc).

https://www.theepochtimes.com/california-new-york-lost-highest-number-of-residents-in-1st-year-of-covid-19-pandemic_4366221.html

Eliot Cutler, bývalý politik a dvojnásobný kandidát na guvernéra státu Maine (nezávislý), byl zatčen za držení dětské pornografie. Následně byl propuštěn na kauci 50 000 $.

https://www.theepochtimes.com/former-maine-politician-arrested-for-child-porn_4365151.html

O víkendu sdělili organizátoři „Lidového konvoje“, že budou i nadále usilovat o zrušení národního covidového nouzového stavu.

https://www.theepochtimes.com/playing-the-long-game-peoples-convoy-organizers-pledge-to-continue-campaign-to-end-national-covid-emergency_4364909.html

Producent dokumentárního filmu o energetice D. Tice řekl pro NTD, že dle jeho výzkumu je americká elektrická síť nesmírně zranitelná vůči kybernetickým útokům.

https://www.theepochtimes.com/us-electric-grid-incredibly-vulnerable-to-cyberattack-filmmaker-david-tice_4362871.html

James Lindsay v rozhovoru pro ATL vysvětluje, jak novodobí marxisté nahradili koncept ekonomických tříd rasovou „nespravedlností“ jako efektivního způsobu rozdělování společnosti.

https://www.theepochtimes.com/the-new-religion-how-marxists-substituted-race-for-economic-class_4322573.html

Losangeleská policie oznámila, že Chris Rock nepodá trestní oznámení na Willa Smithe, který Rockovi na Oscarech vlepil facku za urážku jeho ženy.

https://www.theepochtimes.com/chris-rock-not-pressing-charges-against-will-smith-after-apparent-oscars-slap-lapd_4366656.html