Redakce Epoch Times

30. 7. 2023

Donald Trump na sobotním předvolebním mítinku v Pensylvánii vyzval Kongres, aby zastavil další vojenskou pomoc Ukrajině, přičemž obvinil Bidenovy z korupčních vazeb na Ukrajině.

https://www.theepochtimes.com/us/trump-us-should-halt-aid-to-ukraine-amid-biden-corruption-probe-5432304

A Trump ještě jednou. Federální soudce zamítl jeho žalobu za nactiutrhání proti televizní stanici CNN. Soudce shledal, že komentáře televize přirovnávající bývalého prezidenta k Adolfu Hitlerovi jsou „odporné“, ale nikoli hanlivé.

https://www.theepochtimes.com/us/trumps-defamation-case-against-cnn-over-hitler-like-comments-is-dismissed-5431672

Nejvýše postavený sněmovní demokrat Hakeem Jeffries se ohradil vůči předsedovi Sněmovny reprezentantů Kevinu McCarthymu, že vyhrožuje zahájením vyšetřování impeachmentu prezidenta Joea Bidena. Dle Jeffriese není impeachment na čem postavit.

https://www.theepochtimes.com/us/jeffries-responds-to-mccarthy-biden-impeachment-inquiry-threat-no-basis-5429512

Po nedávném slyšení o UFO v Kongresu napsala čtveřice zákonodárců – tři republikáni a jeden demokrat – dopis Kevinu McCarthymu, aby zřídil nový výbor, jehož úkolem by bylo zjišťovat podrobnosti o UFO. Dle kongresmanů vláda detaily po léta tajila.

https://www.theepochtimes.com/us/house-lawmakers-request-speaker-mccarthy-establish-a-standalone-ufo-committee-in-formal-letter-5430640

Sněmovní demokraté navrhli v týdnu další zákon pro přerozdělování majetku – dodatečné zdanění bohatých. Daň v rozmezí 2–8 % z majetku mají platit bohaté domácnosti v závislost na násobku svého majetku ve srovnání s mediánem americké domácnosti.

https://www.theepochtimes.com/us/democrats-propose-taxing-americans-on-how-wealthy-they-are-compared-to-median-households-5431947

Floridský guvernér Ron DeSantis naznačil, že pokud by byl zvolen prezidentem a Donald Trump by byl odsouzen k trestu odnětí svobody, udělil by mu amnestii.

https://www.theepochtimes.com/us/desantis-hints-hed-pardon-trump-5429975

Bývalá plavkyně Pensylvánské univerzity vypovídala ve čtvrtek před Kongresem o traumatizujícím zážitku, kdy spolu s dalšími závodními plavkyněmi musely 18x týdně sdílet šatnu a svlékat se před transgenderovým kolegou Williamem „Liou“ Thomasem, který má mužské genitálie.

https://www.theepochtimes.com/us/former-upenn-swimmer-testifies-about-trauma-of-sharing-locker-room-with-biological-male-5429414

Žena, která tvrdí, že byla obětí sexuálního zneužívání Jeffreyho Epsteina, podala žalobu na miliardáře Leona Blacka, který ji měl v jejích 16 letech v newyorském bytě Epsteina fyzicky napadnout a poté znásilnit. Nejde o první takovou žalobu na Blacka.

https://www.theepochtimes.com/us/billionaire-raped-teenager-inside-jeffrey-epsteins-mansion-lawsuit-5429581

Po úspěšném debutu na americkém trhu se pro film o mezinárodním obchodování s dětmi, Sound of Freedom, otevírá cesta do dalších států a kontinentů. Česká republika zatím na oficiálním seznamu Angel Studios není.

https://www.theepochtimes.com/entertainment/sound-of-freedom-goes-international-after-domestic-success-5429910