Americký prezident dnes sdělil, že Spojené státy vytvoří v Polsku nové stálé velitelství své armády a rozmístí další pozemní, vzdušné a námořní síly po celé Evropě v reakci na hrozby ze strany Ruska.

https://www.theepochtimes.com/us-ramping-up-military-posture-in-europe-with-permanent-military-base-in-poland_4565967.html

Rusko v úterý zakázalo první dámě USA Jill Bidenové a její dceři vstup do země jako odvetu za rostoucí počet amerických sankcí proti Rusku kvůli jeho invazi na Ukrajinu. V pondělí totiž americký prezident nechal zvednout cla vybraných ruských importů na 35 %.

https://www.theepochtimes.com/russia-bans-biden-family-members-officials-and-others-in-retaliatory-sanctions_4565038.html

https://www.theepochtimes.com/biden-raises-us-tariff-rate-on-certain-russian-imports-to-35-percent_4563059.html

Šéf Federální komise pro komunikace zaslal dopis společnostem Apple a Google, aby ze svých app storů vyřadily TikTok. Jeho požadavek přichází krátce poté, co pronikla na veřejnost nahrávka vedení TikToku. „Varoval jsem je před tím, že komunistická Čína používá TikTok ke krádeži amerických technologií a dat a že tato aplikace představuje nebezpečnou hrozbu.“

https://www.theepochtimes.com/fcc-commissioner-calls-on-apple-and-google-to-ban-tiktok-from-app-stores_4566161.html

Podle makroekonomického analytika Luka Gromena bude Fed pravděpodobně muset přes všechny řeči o boji proti inflaci pokračovat v tisku značného množství nových peněz, jinak by vládě hrozila platební neschopnost. Problém spočívá v tom, že zvýšení úrokových sazeb, ke kterým Fed musel přistoupit, znamená, že vláda bude muset platit více úroků z národního dluhu, který již nyní činí více než 30 bilionů USD.

https://www.theepochtimes.com/fed-will-soon-return-to-money-printing-to-avert-government-default-says-analyst_4563864.html

Mnoho liberálních vysokých škol a univerzit poskytuje konzultace v oblasti duševního zdraví studentům, kteří se těžko vyrovnávají s tím, že potrat již není považován za ústavní právo.

https://www.theepochtimes.com/liberal-colleges-offer-students-mental-health-counseling-to-cope-with-roe-v-wade-overturn_4561914.html

CZ článek

Na zasedání Výboru kalifornské dolní komory vypověděla svůj příběh sedmnáctiletá dívka, která lituje, že podstoupila proceduru k potlačení pohlaví, ve které jí byla odstraněna obě prsa. Vyzvala zákonodárce, aby hlasovali proti navrhované legislativě, která by ze státu Kalifornie udělala tzv. „útočiště“ transgenderu (sanctuary state)

Newyorský soud včera vyměřil Ghislaine Maxwellové 20 let vězení za několik trestných činů týkajících se obchodování se sexem, včetně nezletilých dívek. Dlouholetá družka zesnulého miliardáře Epsteina byla usvědčena koncem minulého roku.

https://www.theepochtimes.com/ghislaine-maxwell-sentenced-to-20-years-in-prison_4561088.html

Středoškolský trenér amerického fotbalu, který v pondělí vyhrál spor u Nejvyššího soudu, nebude chtít odškodnění. Po školním obvodu, který jej vyrazil za to, že se vždy po zápase pomodlil na hřišti, chce pouze navrácení svého pracovního místa.

https://www.theepochtimes.com/coach-fired-for-praying-just-wants-job-back-after-supreme-court-win_4562822.html

Poradce Bílého domu pro covid-19 Anthony Fauci prozradil, že u něj došlo k obnovení příznaků covidu-19 po užití Paxlovidu, léku vyráběného společností Pfizer, který byl schválen federálními úřady k léčbě příznaků koronaviru.

https://www.theepochtimes.com/fauci-reveals-covid-19-rebound-after-taking-pfizers-paxlovid-drug_4566468.html