Redakce Epoch Times

3. 11. 2023

Ředitel FBI Christopher Wray sdělil v Kongresu, že Írán se pokusil najmout nájemné vrahy, aby na americké půdě zavraždili americké vládní představitele.

https://www.theepochtimes.com/us/fbi-says-iran-tried-to-hire-hit-men-to-assassinate-us-government-officials-5522058

Některé z největších právnických firem ve Spojených státech vzkazují děkanům právnických fakult, že musí „urychleně“ řešit antisemitismus na akademické půdě, jinak jejich absolventy nebudou do svých řad přijímat.

https://www.theepochtimes.com/us/top-law-firms-tells-law-schools-they-wont-hire-anti-semitic-graduates-5521931

Poté, co skupina republikánských senátorů odhalila, že někteří ilegální migranti byli chyceni s rozbuškami „šitými na míru terorismu“, varuje senátor Chuck Grassley před potenciální hrozbou, kterou představují sledovací drony kartelů či bezpilotní letouny nesoucí bomby.

https://www.theepochtimes.com/us/drones-carrying-explosives-are-latest-threat-to-us-border-security-sen-chuck-grassley-5521876

Senátor Rick Scott oznámil, že z prezidentských kandidátů podporuje Donalda Trumpa, a vyzval své kolegy republikány, aby se sjednotili na stranu tohoto favorita republikánské nominace.

https://www.theepochtimes.com/us/florida-sen-rick-scott-endorses-trump-in-2024-race-5522330

Na včerejším shromáždění v Texasu Donald Trump slíbil, že pokud bude znovu prezidentem, postaví se proti válce vedené vůči americkým energiím, čím naznačil, že podpoří těžbu domácích fosilních zdrojů.

https://www.theepochtimes.com/us/trump-vows-to-return-america-to-energy-dominance-during-campaign-stop-in-oil-rich-texas-5522310

Společnost Tesla tento týden vyhrála první soudní řízení v USA ve věci obvinění, že autopilot jejích automobilů vedl k úmrtí řidiče. Pro automobilku tak jde o významné vítězství, protože čelí několika dalším žalobám a federálním vyšetřováním ve stejné věci.

https://www.theepochtimes.com/us/tesla-wins-first-us-autopilot-trial-involving-fatal-crash-5520514