Po eskalaci neochoty FBI vůči sněmovnímu výboru pro dohled ředitel FBI Christopher Wray souhlasil s tím, že republikány žádaný dokument z vyšetřování Bidenovy rodiny přinese 5. června do Kapitolu, aby si ho mohli zákonodárci prohlédnout.

https://www.theepochtimes.com/fbi-director-agrees-to-show-document-alleging-biden-bribery-scheme-to-house-oversight-leaders_5307583.html

Naopak, nejvýše postavený demokrat ve výboru Jamie Raskin tvrdí, že republikáni dostávají vše, co chtějí, a FBI s nimi bezvýhradně spolupracuje. Obviňuje republikány, že vedou politicky motivované vyšetřování.

https://www.theepochtimes.com/top-oversight-democrat-dismisses-investigation-into-biden-bribery-charges-alleging-political-motives_5311461.html

Prezident Joe Biden v sobotu podepsal návrh zákona o pozastavení dluhového stropu, který v uplynulém týdnu prošel oběma komorami Kongresu. USA se tak vyhnou platební neschopnosti.

https://www.theepochtimes.com/biden-signs-debt-ceiling-bill-ending-monthslong-political-battle_5308560.html

V Singapuru se během víkendu setkali šéfové více než dvacítky největších tajných služeb na světě, včetně americké ředitelky národního zpravodajství Avril Hainesové či čínského zástupce.

https://www.theepochtimes.com/worlds-spy-chiefs-including-chinas-meet-in-secret-conclave-in-singapore_5311359.html

Ke 34. výročí masakru na náměstí Nebeského klidu v Číně bylo na Manhattanu otevřeno muzeum zachycující tuto událost a její souvislosti.

https://www.theepochtimes.com/new-tiananmen-museum-opens-in-new-york-ahead-of-june-4-anniversary_5311031.html

Republikánská kandidátka na guvernérku Arizony v uplynulých volbách Kari Lakeová se znovu odvolala proti zamítnuté volební žalobě. Tvrdí, že její tým má tentokrát k dispozici video, které podporuje obvinění z pochybení v nejlidnatějším okrese Arizony – Maricopě.

https://www.theepochtimes.com/kari-lake-announces-appeal-in-election-lawsuit-now-have-the-video_5308973.html

Texaský guvernér Greg Abbott v pátek podepsal zákon, který zakazuje lékařům provádět určité zákroky a léčbu související se změnou pohlaví nebo genderovou dysforií u dětí mladších 18 let. Omezuje také využívání veřejných prostředků nebo veřejné podpory na tyto zákroky.

https://www.theepochtimes.com/texas-governor-signs-bill-banning-trans-surgeries-hormone-therapies-for-children_5310174.html

Federální soudce rozhodl, že nedávno přijatý zákon Tennessee, který zakazuje předvádění drag shows na veřejnosti či před dětmi, je protiústavní.

https://www.theepochtimes.com/tennessee-bill-banning-drag-shows-in-front-of-children-unconstitutional-federal-judge_5310743.html

Pitva dvou mrtvých velryb, které byly objeveny u pobřeží New Yorku, dle oficiálních informací neprokázala, že by jejich úmrtí souviselo s větrnými elektrárnami na moři.

https://www.theepochtimes.com/post-mortem-exams-being-performed-on-2-dead-whales-seen-floating-off-new-york-this-week_5309302.html

YouTube oznámil obrat v cenzurování obsahu o amerických volbách 2020 a uvedl, že již nebude mazat příspěvky zpochybňující výsledky tehdejších prezidentských voleb, včetně tvrzení o rozsáhlých volebních podvodech.

https://www.theepochtimes.com/youtube-reverses-policy-on-censoring-claims-of-stolen-2020-election_5309982.html

Poté, co v pátek oznámil demokratický prezidentský kandidát Kennedy mladší, že na Instagramu dostala jeho kampaň půlroční ban, Elon Musk mu nabídl v příštím týdnu twitterovou diskuzi.

https://www.theepochtimes.com/robert-f-kennedy-jr-banned-by-major-social-media-site-campaign-pages-blocked_5308966.html