Redakce Epoch Times

30. 10. 2023

Progresivní demokratická kongresmanka Pramila Jayapalová v neděli prohlásila, že prezident Joe Biden by měl být opatrný ohledně Izraele a Hamásu, čímž naznačovala, že by mohl přijít o arabské a muslimské voliče.

https://www.theepochtimes.com/us/progressive-lawmaker-warns-biden-risks-losing-muslim-vote-for-supporting-israel-5519146

Hlavní poradce Bílého domu pro národní bezpečnost Jake Sullivan v neděli prohlásil, že Spojené státy vidí „zvýšené riziko“ rozšíření války mezi Izraelem a Hamásem v regionální konflikt.

https://www.theepochtimes.com/world/top-white-house-adviser-issues-warning-on-wider-war-5519038

Jordánsko požádalo Spojené státy o posílení jeho obrany aktivací raketového systému Patriot. Rakety jsou na jeho území již 10 let.

https://www.theepochtimes.com/world/jordan-asked-us-to-deploy-patriot-air-defence-missiles-army-5519267

Pentagon s odvoláním se na měnící se bezpečnost a rostoucí hrozby oznámil, že bude po Kongresu žádat povolení k výrobě jaderné bomby 24-krát silnější než Little Boy, která byla shozena na Hirošimu.

https://www.theepochtimes.com/us/pentagon-announces-pursuit-of-major-new-nuclear-weapon-5519420

Republikáni předložili oběma komorám Kongresu rezoluci s cílem pohnat Komunistickou stranu Číny k odpovědnosti za pronásledování náboženských skupin v Číně.

https://www.theepochtimes.com/china/republicans-introduce-bicameral-legislation-to-combat-ccps-persecution-of-religious-groups-5518949

Herecká hvězda a bývalý kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger sdělil na NBC, že nejlepším prezidentem by dle něj byl demokratický senátor Joe Manchin. Ten ale zatím svou kandidaturu oficiálně nepotvrdil, byť okolnosti nasvědčují, že by tomu tak mohlo být.

https://www.theepochtimes.com/us/schwarzenegger-wants-manchin-to-run-for-president-in-2024-post-5519282

Federální soud dnes rozhodl, že Bidenova administrativa musí přestat s přestříháváním ostnatého drátu na americko-mexické hranici v Texasu.

https://www.theepochtimes.com/us/judge-blocks-biden-administration-from-removing-razor-wire-along-us-mexico-border-5519551

Po Fordu a Stellantisu oznámila předběžnou dohodu s odbory i poslední automobilka – General Motors.

https://www.theepochtimes.com/article/gm-reaches-tentative-deal-with-uaw-ending-strikes-at-detroits-big-three-5519426

Farmaceutický gigant Pfizer potvrdil, že v rámci snižování nákladů uzavře dvě své fabriky v Severní Karolíně. Krok společnosti přichází po oznámení klesajícího výhledu prodejů jejích anticovidových vakcín.

https://www.theepochtimes.com/article/pfizer-to-shut-down-two-facilities-amid-major-cost-cuts-5519323