Redakce Epoch Times

4. 12. 2023

Sněmovní výbor pro dohled dnes zveřejnil informace včetně bankovního dokladu, že Joe Biden dostal v roce 2018 několik plateb z firmy svého syna Huntera. Byť šlo o relativně malé částky, důkaz vrhá podezření na prohlášení prezidenta, který opakovaně tvrdí, že s obchody svého syna nemá nic společného. Nedávno se také vyvrátilo starší tvrzení Joea Bidena, že jeho syn v Číně nevydělal žádné peníze.

https://www.theepochtimes.com/us/joe-biden-received-monthly-payments-from-sons-business-records-5540851

Guvernér Severní Dakoty Doug Burgum 4. prosince odstoupil z republikánského prezidentského klání, a to navzdory nečekaně dobrým výsledkům, které jeho kampaň v posledních týdnech zaznamenala.

https://www.theepochtimes.com/us/north-dakota-gov-doug-burgum-suspends-2024-gop-presidential-campaign-5539630

Republikánský senátor Lindsey Graham v neděli na CNN prohlásil, že druhé eventuální funkční období Bidena by bylo pro svět katastrofální. Reagoval tak na konfrontaci s výrokem bývalé kolegyně z dolní komory Kongresu Liz Cheneyové, která se obdobně vyjádřila na adresu Donalda Trumpa.

https://www.theepochtimes.com/us/graham-says-world-will-be-truly-on-fire-with-4-more-years-of-biden-5540640

Mluvčí národní bezpečnostní rady John Kirby reagoval v rozhovoru na NBC na zprávu New York Times, že Izrael údajně věděl o říjnovém útoku Hamásu rok dopředu. Zdůraznil, že Spojené státy neměly dopředu o útoku ze 7. října žádné varovné signály.

https://www.theepochtimes.com/us/us-intelligence-community-wasnt-aware-of-oct-7-hamas-attack-plans-white-house-5540518

Soudkyně Aileen Cannonová, která dohlíží na proces v kauze utajovaných záznamů Donalda Trumpa, zamítla návrh zvláštního vyšetřovatele Jacka Smithe, aby některé dokumenty zůstaly skryty před Trumpovými právníky.

https://www.theepochtimes.com/us/judge-denies-jack-smiths-request-to-conceal-documents-in-trump-classified-materials-case-5540773

Skupina majitelů domů, rybářů a členů rady pro památky na Rhode Islandu se v úterý u vrchního soudu v Newportu postaví proti státu a dánskému gigantu Orsted, kteří chtějí u jejich ostrova Block Island vystavět větrnou farmu se 65 turbínami.

https://www.theepochtimes.com/us/rhode-island-locals-sue-to-block-offshore-wind-turbine-project-5540356

Dívčí katolická vysoká škola Saint Mary’s College v Indianě změnila své přijímací směrnice. Nyní můžou školu navštěvovat i muži, kteří se identifikují jako ženy.

https://www.theepochtimes.com/us/all-womens-catholic-school-to-admit-men-who-identify-as-women-5539842