Ministerstvo zahraničí dnes otevřelo nový úřad CDP, který se bude zabývat národní bezpečností, ekonomickými příležitostmi a důsledky souvisejícími s kyberprostorem, digitálními technologiemi a politikou digitalizace.

https://www.theepochtimes.com/biden-administration-launches-new-bureaucratic-framework-for-cybersecurity_4381497.html

Senátor Johnson v neděli na Fox News řekl, že nedávné články NYT a WP poukazují na to, jak se média před prezidentskými volbami podílela na tutlání informací o notebooku Huntera Bidena.

https://www.theepochtimes.com/media-caught-in-a-cover-up-of-hunter-bidens-laptop-story-sen-johnson_4380698.html

Prezident Biden si je dle personálního šéfa Bílého domu jistý, že jeho syn neporušil zákon. Reagoval tak na diskuze ohledně obchodních vztahů Bidenových v Číně, na Ukrajině a v dalších zemích.

https://www.theepochtimes.com/biden-confident-son-hunter-biden-didnt-break-the-law-white-house-chief-of-staff_4379711.html

Přesto, že se H. Clintonová o víkendu objevila na NBC, nebyla dotázána na událost týkající se její kampaně a nechvalně proslulého spisu sestaveného bývalým britským špionem Steelem.

https://www.theepochtimes.com/nbc-hosts-hillary-clinton-doesnt-ask-about-payment-of-fine-for-steele-dossier_4381099.html

Zástupkyně Pentagonu řekla na slyšení sněmovního podvýboru pro tajné služby a speciální operace, že USA v ukrajinských biolaboratořích nefinancovaly „žádné ofenzivní biologické zbraně“.

https://www.theepochtimes.com/no-offensive-biologic-weapons-in-ukrainian-biolabs-pentagon_4380628.html

Američtí a tchajwanští představitelé diskutovali o možnosti účasti Tchaj-wanu v mezinárodních organizacích, vč. účasti na velkém zasedání WHO příští měsíc.

https://www.theepochtimes.com/us-discusses-opportunities-for-taiwan-to-participate-at-who-meeting_4378374.html

Na letištích propukl během víkendu chaos a pokračoval i v pondělí. Aerolinky zrušily kolem 9 300 letů, hlavně kvůli nepříznivému počasí na Floridě.

https://www.theepochtimes.com/travel-chaos-erupts-after-thousands-of-weekend-us-flights-canceled-or-delayed_4381309.html

Průzkum veřejného mínění: Většina Američanů, včetně demokratických voličů, podporuje nově přijatý floridský zákon, který zakazuje diskuzi o sexuální orientaci či genderové identitě ve školkách a ZŠ do 3. tříd.

https://www.theepochtimes.com/majority-of-americans-including-democrats-support-floridas-so-called-dont-say-gay-law-poll_4381083.html

Arizona, Louisiana a Missouri žalují několik federálních úřadů a žádají, aby byl ponechán v platnosti tzv. Title 42, který v souvislosti s covidem-19 umožňoval pohraničníkům okamžitě deportovat ilegální imigranty.

https://www.theepochtimes.com/states-sue-to-force-biden-administration-to-keep-emergency-border-powers-in-place_4381209.html

Komise pro kontrolu cenných papírů zveřejnila nákup 9,2 % akcií Twitteru Elonem Muskem, který se tak stal největším akcionářem. Musk se nedávno ptal fanoušků, „co by se mělo udělat“ se svobodou projevu na platformě?

https://www.theepochtimes.com/musk-takes-huge-stake-in-twitter-after-asking-fans-what-should-be-done-about-free-speech-on-platform_4381142.html