Redakce Epoch Times

4. 7. 2022

Dle průzkumu veřejného mínění YouGov provedeného koncem června chce největší část dotázaných, konkrétně 38 %, aby si vzal prezident Biden za největší prioritu boj s inflací. Ve srovnání s tím, pomoci Ukrajině, aby porazila Rusko, zvolilo jako top prioritu pouze 8 % respondentů.

https://www.theepochtimes.com/poll-shows-more-americans-want-biden-to-focus-on-inflation-than-russia-ukraine-war_4575552.html

Na peprnou twitterovou výzvu prezidenta Bidena adresovanou benzínovým pumpám ke snížení cen reagovala i největší lobbistická organizace v oboru – Americká asociace pro ropu a zemní plyn. Autorovi postu vzkázala, že by měl jít zpět do školy a naučit se základy ekonomiky.

https://www.theepochtimes.com/bidens-fiery-gas-station-twitter-post-trolled-by-us-energy-group_4575166.html

Daniel Turner, zakladatel Power the Future, neziskovky zaměřené na energetiku, dnes na Fox News varoval před spoléháním se na tzv. zelenou agendu. Dle něj je země energeticky zranitelná a odhaduje, že letos v létě již nebude možné uspokojit poptávku a dojde k výpadkům elektřiny.

https://www.theepochtimes.com/expert-green-agenda-causing-us-power-grid-to-be-incredibly-vulnerable_4575548.html

Republikánský guvernér Mississippi Tate Reeves v návaznosti na rozhodnutí Nejvyššího soudu ve věci Roe v. Wade slíbil, že plánuje přinést do jeho státu „kulturu života“. Mimo jiné chce investovat do těhotenských center a přesvědčit matky, že děti jsou drahocenné, a vytvořit všeobecné klima vážení si matek.

https://www.theepochtimes.com/mississippi-governor-plans-to-bring-culture-of-life-to-state-following-supreme-court-ruling_4575202.html

Šerif texaského okresu Goliad, který má s Mexikem 200 mil dlouhou hranici, popisuje v rozhovoru pro Epoch Times neúnosnou situaci s imigrací, převaděčskými a drogovými kartely. Naznačil, že současná politika federální vlády je záměrná a že Amerika se mění ze svobodné republiky na marxistický stát.

https://www.theepochtimes.com/texas-sheriff-open-border-is-transforming-america-to-marxist-state_4572533.html

Starosta města Arkon v Ohiu vyhlásil nouzový stav kvůli násilným protestům. Policisté v neděli zasahovali proti davu slzným plynem. Nejdříve poklidný protest za zastřelení černocha Jaylanda Walkera policií se zvrtnul v násilí po zveřejnění záběrů z osobních kamer. Walker před týdnem před policií prchal se zbraní. Během honičky auty se střílelo a při jeho dopadení, když už podezřelý opustil auto, do něj policisté vystřelili několik desítek kulek. V tu chvíli u sebe ale zbraň neměl.

https://www.theepochtimes.com/ohio-city-declares-state-of-emergency-as-jayland-walker-protests-turn-violent_4575814.html