Prezident Joe Biden v neděli uvedl, že je „zklamán“, že čínský vůdce Si Ťin-pching vynechá summit G20 v Indii. Komentoval tak zatím nepotvrzené zprávy, že Peking pravděpodobně vyšle na summit svého premiéra namísto prezidenta.
https://www.theepochtimes.com/china/biden-says-he-will-be-disappointed-if-xi-skips-g20-summit-5485807

Ministryně obchodu Gina Raimondová, která se nedávno vrátila z návštěvy Číny, sdělila, že Spojené státy se snaží „přiškrtit“ vojenské kapacity čínského režimu zákazem prodeje „nejsofistikovanějších“ čipů svému rivalovi.
https://www.theepochtimes.com/china/us-trying-to-choke-chinas-military-by-restricting-superconductor-sales-commerce-secretary-5485706

Několik demokratů si pohrává s myšlenkou využití 14. dodatku americké ústavy k diskvalifikaci Donalda Trumpa z prezidentské kampaně v roce 2024. Kongresman Schiff klade otázku Nejvyššímu soudu USA, jak by se k takové žalobě postavil. V rámci tohoto dodatku, který byl přijat po občanské válce, je zakázáno občanům zastávat veřejné funkce, pokud se zapojili do „povstání nebo vzpoury“ proti Spojeným státům, což je dle Schiffa na Trumpa aplikovatelné.
https://www.theepochtimes.com/us/supreme-court-will-decide-if-trump-gets-disqualified-from-2024-race-under-14th-amendment-rep-schiff-5485904

Během nedělního turné floridský guvernér Ron DeSantis reagoval na otázku týkající se prohlášení prezidenta Bidena, že za řadu přírodních katastrof, včetně Idalie, je údajně zodpovědné klima. Tuto myšlenku negoval a poukázal na dva extrémní hurikány z roku 1896 a 1935.
https://www.theepochtimes.com/us/desantis-slams-claim-that-climate-change-is-responsible-for-hurricane-idalia-5485986

Prezidentská kandidátka republikánů Nikki Haleyová zopakovala svou výzvu, aby politici staršího věku museli absolvovat zkoušky duševní způsobilosti. Reagovala tak na ztuhnutí stranického senátora McConnella.
https://www.theepochtimes.com/us/nikki-haley-targets-elderly-politicians-who-refuse-to-give-up-power-5485698

Dle kentuckého guvernéra, jehož stát McConnell v Senátu reprezentuje, není potřeba o nahrazení šéfa senátních republikánů diskutovat.
https://www.theepochtimes.com/us/kentucky-gov-says-no-need-to-discuss-sen-mcconnell-replacement-5485672

Aljašská státní rada pro vzdělávání minulý týden odhlasovala podporu zákazu účasti transgenderových sportovců v dívčích středoškolských týmech. Záležitost bude nyní postoupena vrchnímu st. zástupci, aby rozhodl, zda by měl zákaz vstoupit v platnost.
https://www.theepochtimes.com/us/alaska-board-of-education-votes-to-support-ban-on-transgender-athletes-on-girls-high-school-teams-5484648

Hollywoodské odbory možná rozšíří svou stávkovou vlnu. Zítra se má hlasovat o autorizaci stávky vůči producentům videoher.
https://www.theepochtimes.com/us/sag-aftra-strike-authorization-vote-on-video-game-producers-begins-tuesday-5485784