Redakce Epoch Times

6. 6. 2023

Po zveřejnění Durhamovy zprávy se v nedávném internetovém průzkumu I&I/TIPP velká většina respondentů vyjádřila, že buď by měl Kongres reformovat FBI, nebo že by úřad měl být zrušen a znovu vybudován od nuly.

https://www.theepochtimes.com/durham-report-sparks-calls-for-fbi-reform-new-poll-finds_5313384.html

Několik republikánských senátorů komentovalo nadcházející republikánské primárky, které dle nich budou pro Trumpa vypadat jako repete z roku 2016.

https://www.theepochtimes.com/gop-senators-worry-about-trump-2016-replay-as-primary-field-grows_5313286.html

Bývalý Trumpův viceprezident Mike Pence podal přihlášku ke kandidatuře na prezidenta. Jeho krok se očekával delší dobu, ale v předběžných průzkumech je zatím daleko za Trumpem a DeSantisem. Zaostává i za Hayleovou.

https://www.theepochtimes.com/mike-pence-files-papers-to-run-for-president_5313304.html

Demokratický kandidát na prezidenta Robert Kennedy ml. sdělil pro Epoch Times výčet několika věcí, které by jako prezident udělal. Např. by se zasadil o ukončení ukrajinsko-ruského konfliktu, pro Američany by chránil druhý dodatek ústavy – a tedy chránil by právo na zbraně; a také by neuděloval amnestie ilegálním imigrantům.

https://www.theepochtimes.com/rfk-jr-says-hed-end-russia-ukraine-war-if-elected_5311670.html

https://www.theepochtimes.com/i-support-the-constitution-that-includes-the-second-amendment-rfk-jr-on-gun-rights_5312098.html

https://www.theepochtimes.com/rfk-jr-says-immigration-amnesty-shouldnt-be-considered-until-borders-are-closed_5311633.html

Bývalý ředitel FBI James Comey, který byl jedním z nejvlivnějších představitelů USA v kauze Russia Gate, sdělil na MSNBC, že je rád, že prezidentem je Joe Biden, a že v dalších volbách to může být jedině on, kdo vyhraje. Řekl také, že kdyby vyhrál Trump, určitě by se na něj v odplatě zaměřil.

https://www.theepochtimes.com/it-has-to-be-joe-biden-says-former-fbi-director-comey-on-2024-race_5312712.html

Ministr zahraničí Antony Blinken na americko-izraelském summitu sdělil, že vztahy mezi oběma zeměmi jsou „pevné“ a budou spolupracovat na tom, aby zabránily Íránu získat jadernou zbraň.

https://www.theepochtimes.com/us-israel-will-work-to-prevent-iran-from-gaining-nuclear-weapons-blinken_5313113.html

Ministr obrany Lloyd Austin v Singapuru varoval Čínu, že válka o jejího demokratického souseda Tchaj-wan by měla „zničující“ dopad na celý svět.

https://www.theepochtimes.com/war-with-china-over-taiwan-would-have-devastating-impact-defense-secretary-austin-says_5311416.html

Vězeň z Minnesoty, který se ještě před odsouzením identifikoval jako transgender, byl po čtyřech letech převeden do ženské věznice a státní vězeňský úřad mu navíc vyplatil odškodné a pokryl výlohy na právníka, celkem skoro půl milionu dolarů.

https://www.theepochtimes.com/minnesota-trans-inmate-being-transferred-to-female-prison-awarded-nearly-half-million-compensation_5310774.html

Pianista Hunter Noack se se svou hudbou vydal netradičně přirozenou cestou. Místo koncertních sálů hraje na svém Steinwayi v botanických zahradách a parcích San Franciska.

https://www.theepochtimes.com/pianist-combines-music-with-nature-in-golden-gate-park-san-francisco_5307765.html