Redakce Epoch Times

7. 10. 2023

Trumpovu podporu pro nadcházející hlasování o novém předsedovi Sněmovny reprezentantů získal Jim Jordan, předseda justičního výboru.

https://www.theepochtimes.com/us/trump-endorses-jim-jordan-for-house-speaker-5505105

Demokraté nominovali dle předpokladů svou „sněmovní jedničku“ Hakeema Jeffriese.

https://www.theepochtimes.com/us/democrats-to-nominate-new-yorks-hakeem-jeffries-for-speaker-5504730

S odvoláním McCartyho z funkce se začaly množit otázky, zda stihnou zákonodárci schválit federální rozpočty na fiskální rok 2024, který už započal. Situaci zatím vyřešili dočasnou rezolucí, která byla onou „poslední kapkou“.

https://www.theepochtimes.com/us/government-at-risk-of-shutdown-again-after-mccarthy-ouster-and-gop-civil-war-5505139

V této souvislosti prohlásil demokratický senátor Michael Bennett, že by byl ochoten vyvolat částečné zastavení chodu vlády, pokud Kongres v rozpočtu na rok 2024 neschválí nové výdajové položky na pomoc Ukrajině.

https://www.theepochtimes.com/us/democrat-senator-willing-to-force-government-shutdown-if-ukraine-aid-is-kept-off-budget-deal-5505365

Ve čtvrtečním prohlášení ministr vnitřní bezpečnosti Mayorkas sdělil, že politika Bidenovy administrativy proti stavbě nových zdí se nezměnila, byť ministerstvo ohlásilo dostavbu části zdi v Texasu.

https://www.theepochtimes.com/us/mayorkas-claims-biden-admins-border-policies-remain-the-same-wall-not-the-answer-5504856

K dostavbě se vyjádřil i prezident Biden, který sdělil, že peníze přidělené na dostavbu onoho úseku pohraniční zdi již nešlo přesměrovat, a tak se musely na tento účel použít a výstavbu nemohl zastavit.

https://www.theepochtimes.com/article/biden-defends-use-of-pre-allocated-funds-for-extending-texas-border-wall-5504699

Republikánský Senátor Josh Hawley představil nový návrh zákona, který by jednotlivým státům umožnil stavět vlastní pohraniční bariéry a stíhat a deportovat osoby, které do země vstoupí nelegálně.

https://www.theepochtimes.com/us/hawley-proposes-bill-to-allow-states-to-enforce-federal-immigration-laws-5504627

Pentagon ve čtvrtek oznámil, že americká stíhačka F-16 sestřelila nad severní Sýrií bojový dron Turecka. Brigádní generál Pat Ryder opakovaně označil událost za „politováníhodnou“.

https://www.theepochtimes.com/world/us-fighter-jet-shoots-down-nato-ally-turkeys-drone-over-syria-5504823

Hillary Clintonová ve čtvrtečním rozhovoru pro CNN vyzvala k převýchově příznivců bývalého prezidenta Donalda Trumpa.

https://www.theepochtimes.com/us/hillary-clinton-calls-for-formal-deprogramming-of-trump-supporters-5505316

Řada lékařů a akademiků tvrdí, že se snažili publikovat studie, které došly k závěrům, že lockdowny měly obrovské náklady a minimální přínosy, ale v odborných magazínech narazili na mnoho zavřených dveří.

https://www.theepochtimes.com/us/science-journals-publish-pro-lockdown-reports-censor-anti-lockdown-studies-authors-5504826