Redakce Epoch Times

6. 11. 2023

Demokratický senátor Richard Blumenthal a republikánský senátor Lindsey Graham připravují rezoluci, která by doporučila vojenské útoky USA proti Íránu, pokud s Íránem spojené frakce na Blízkém východě zabijí americké vojáky v regionu nebo zaútočí na Izrael způsobem, který jej výrazně vychýlí od probíhajících vojenských operací proti Hamásu v Gaze.

https://www.theepochtimes.com/us/graham-blumenthal-resolution-calls-for-us-strikes-on-iran-if-its-partners-expand-israel-hamas-conflict-5523887

Pro-palestinští demonstranti v sobotu prostrkávali plotem kolem Bílého domu své vlajky a transparenty a potřísnili červenou barvou bránu do prezidentova sídla. Ve Washingtonu se jich sešly desetitisíce, aby protestovaly proti podpoře Izraele ze strany Bidenovy administrativy.

https://www.theepochtimes.com/us/pro-palestinian-demonstrators-vandalise-white-house-gate-shake-fences-5523332

Sněmovní republikán Bob Good předložil návrh zákona, který by zrušil iniciativu prezidenta Joea Bidena pro vytvoření tzv. klimatických sil (Climate Corps) nebo podobného programu.

https://www.theepochtimes.com/article/house-republican-introduces-bill-to-dismantle-bidens-american-climate-corps-initiative-5522529

Donald Trump odmítl nabídku ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, aby navštívil jeho zemi, která je v konfliktu s Ruskem. Exprezident sdělil, že by jeho návštěvou došlo ke „střetu zájmů“ před prezidentskými volbami v roce 2024.

https://www.theepochtimes.com/world/trump-declines-zelenskyys-invite-to-ukraine-biden-administration-is-dealing-with-him-5523821

FBI v uplynulém týdnu provedla razii v domě jedné z hlavních volebních poradkyň newyorského starosty Erica Adamse Brianny Suggsové. Spekuluje se o finančních vazbách na Turecko.

https://www.theepochtimes.com/us/fbi-raids-home-of-nyc-mayors-chief-fundraiser-over-financial-links-to-turkey-5523001

Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí rozšíří na letištích program pro dohled nad respiračními infekcemi, uvedla v pondělí agentura a také její soukromý kontraktor. Kromě nového koronaviru budou testovat dalších 30 patogenů.

https://www.theepochtimes.com/us/cdc-announces-expansion-of-airport-surveillance-operations-5523872

Podle Dr. Petera McCullougha je vakcína Novavax „pravděpodobně“ nejbezpečnější vakcínou proti covidu ve srovnání s ostatními značkami. Dodal ale, že očkování by přesto nedoporučil kvůli vysokým kardiologickým rizikům.

https://www.theepochtimes.com/health/among-covid-19-vaccines-novavax-is-probably-the-safest-dr-peter-mccullough-5523909

Nový průzkum Rasmussenu zjistil, že přibližně čtvrtina Američanů se domnívá, že někdo z jejich známých zemřel na následky očkování anticovidovou vakcínou. Jiný nedávno provedený průzkum Annenberg Public Policy Center ukázal, že roste počet Američanů, kteří jsou s přibývajícím časem vůči tomuto očkování obezřetnější.

https://www.theepochtimes.com/health/poll-1-in-4-americans-know-someone-who-died-from-covid-vaccine-5523475