Redakce Epoch Times

6. 12. 2022

Voliči v Georgii dnes odevzdávají hlasy ve druhém kole senátních voleb, ve kterých se rozhoduje mezi současným demokratickým senátorem Raphaelem Warnockem a republikánem Herschelem Walkerem. Možnosti předčasné volby využilo kolem 1,8 milionu voličů.

https://www.theepochtimes.com/georgia-voters-head-to-the-polls-for-senate-runoff-race-between-warnock-and-walker_4903510.html

Prezident Biden při své návštěvě Arizony nezavítal na americko-mexickou hranici. Na reakce kritiků reagoval tím, že během návštěvy pohraničního státu řešil důležitější věci. Ve Phoenixu navštívil nově vznikající 40-miliardovou továrnu na čipy, kterou tam staví TSMC.

https://www.theepochtimes.com/biden-reveals-why-he-isnt-visiting-border-while-in-arizona_4906473.html

Republikánská právnička Harmeet Dhillonová se uchází o post předsedkyně Republikánského národního výboru, ze kterého chce sesadit dosavadní předsedkyni Ronnu McDanielovou, která se uchází i o další funkční období.

https://www.theepochtimes.com/republican-lawyer-announces-challenge-to-rnc-chair-ronna-mcdaniel_4906297.html

Ředitelka Národní zpravodajské služby Avril Hainesová vydala varování pro rodiče před riziky, která pro děti představuje aplikace TikTok vlastněná čínskou firmou napojenou na Peking. Uvedla, že čínský režim je „výjimečný“ ve způsobu shromažďování „cizích údajů“, což představuje riziko pro národní bezpečnost a soukromí.

https://www.theepochtimes.com/us-intelligence-chief-issues-warning-about-tiktok_4906776.html

Ministerstvo školství „okamžitě a trvale“ rozpustí pět měsíců fungující národní radu rodičů poté, co ji konzervativní skupiny zažalovaly pro údajnou nevyváženost a politickou zaujatost.

https://www.theepochtimes.com/education-department-dissolves-national-parents-council-months-after-lawsuit_4906216.html

Vrchní státní zástupce Missouri Eric Schmitt, který minulý týden vyslýchal agenta FBI, řekl včera na Fox News, že FBI se spolčila s velkými technologickými giganty, aby potlačila zprávy o notebooku Huntera Bidena a „položila palec na misku vah“ amerických voleb.

https://www.theepochtimes.com/fbi-colluded-with-big-tech-to-censor-americans-and-manipulate-elections-missouri-ag_4906232.html

Plán odškodnění pro černošské obyvatele, které navrhl kalifornský demokratický guvernér  Newsom, může přinést až 223 000 dolarů v hotovosti na osobu, informovala stanice Fox News Digital. Odškodnění se týká potomků otroků po občanské válce. Kalifornie se v současné době potýká s rozpočtovým deficitem ve výši 25 miliard dolarů, přestože v květnu vykázala téměř 100miliardový přebytek. Odškodnění může přijít státní kasu na stovky miliard dolarů.

https://www.theepochtimes.com/gavin-newsoms-reparations-plan-for-black-california-residents-could-see-223000-payments-per-person_4904846.html

Muskova společnost SpaceX oznámila, že rozšíří svůj satelitní systém Starlink i pro vojenskou sféru konstrukcí nové řady satelitů pro národní bezpečnost s názvem Starshield.

https://www.theepochtimes.com/elon-musks-spacex-developing-military-version-of-starlink-satellites_4905278.html

Právník Michael Avenatti, který byl kdysi považován za vycházející hvězdu Demokratické strany, byl odsouzen na 14 let za podvody na svých klientech a krácení daní. Navíc bude muset jako odškodné klientům a úřadům zaplatit 10,8 milionu dolarů.

https://www.theepochtimes.com/michael-avenatti-gets-14-year-sentence-for-stealing-millions-from-clients_4905931.html