Redakce Epoch Times

6. 3. 2022

Ministerstvo zahraničí vyzvalo Američany bydlící v Rusku, aby co nejdříve Rusko opustili, a vyhlásilo „Úroveň 4: Necestovat“.

https://www.theepochtimes.com/americans-must-exit-russia-immediately-embassy-has-severe-limitations-state-department_4319765.html

Ministr zahraničí Blinken včera sdělil svému čínskému protějšku, že „svět sleduje“ reakci Číny na ruskou invazi, která Rusko zatím neodsoudila.

https://www.theepochtimes.com/blinken-tells-china-world-is-watching-its-response-to-russias-invasion-of-ukraine_4319525.html

Ukrajinský prezident vyzval v sobotu americké zákonodárce, aby USA přestaly nakupovat ruskou ropu, což by dle něj byla účinnější sankce než zastavení SWIFTu. Požádal také o poskytnutí vojenské techniky.

https://www.theepochtimes.com/zelensky-urges-us-lawmakers-to-ban-russian-oil-provide-fighter-jets_4319075.html

Republikánský kongresman Murphy sdělil pro NTD, že USA financují válečné úsilí Ruska tím, že pořád nakupují „špinavou ruskou ropu a plyn“. Dle něj jde o 75 milionů $ denně.

https://www.theepochtimes.com/us-is-funding-russias-war-in-ukraine-by-continue-importing-russian-oil-rep-greg-murphy_4317588.html

Na amerických pumpách se ceny benzínu šplhají k rekordním hodnotám (4,1 $ za galon z roku 2008). Současný průměr je 3,92 $ a na některých místech se prodává už za 5,18 $.

https://www.theepochtimes.com/us-gas-prices-surge-nearing-4-a-gallon_4319010.html

Visa a Mastercard v sobotu oznámily přerušení provozu v Rusku. Jejich platební karty tak nebudou v ruských obchodech a bankomatech fungovat.

https://www.theepochtimes.com/visa-mastercard-abruptly-suspend-all-operations-in-russia_4319335.html

Zakladatelé crowdfundingové společnosti GiveSendGo řekli pro Epoch Times, že probíhá vyšetřování hackerského útoku na jejich web, který byl zaměřen na projekt kanadského „Konvoje svobody“.

https://www.theepochtimes.com/givesendgo-founders-want-hackers-of-truck-convoy-fundraiser-brought-to-justice_4315124.html

„Ve školství čelíme krizi a bude nám trvat dlouho, než doženeme to, co se stalo,“ řekla  kongresmanka Foxx pro NTD v souvislosti s vyhověním Bidenovy vlády učitelským odborům pro uzavírání škol během pandemie.

https://www.theepochtimes.com/rep-virginia-foxx-on-americas-education-crisis_4317524.html

Komentátor Bill Whittle předpovídá, že nezájem lidí o „woke agendu“ v pop kultuře (nižší návštěvnost, která bude mít finanční dopad na produkční společnosti) povede i ke změnám americké politiky.

https://www.theepochtimes.com/bill-whittle-foresees-political-change-due-to-failure-of-woke-agenda-in-pop-culture_4309997.html

Ředitel Gettru řekl, že spuštění Truth Social, nové sociální platformy D. Trumpa, zvýšilo Gettru počet uživatelů a Truth Social je tak jak konkurencí, tak spolupracující platformou.

https://www.theepochtimes.com/gettr-ceo-says-company-is-both-competing-and-cooperating-with-trumps-truth-social_4316673.html