Dle průzkumu ABC News souhlasí s Bidenovým vypořádáváním se s inflací pouze 28 % Američanů.

https://www.theepochtimes.com/only-28-percent-of-americans-approve-of-bidens-handling-of-inflation-poll_4516602.html

Průzkum WSJ: Američané jsou čím dál pesimističtější, pokud jde o stav národní ekonomiky. V nejnovějším průzkumu odpovědělo 83 % z dotázaných, že situace je „špatná nebo ne tak dobrá“.

https://www.theepochtimes.com/americans-deeply-pessimistic-about-economy-wsj-poll_4515313.html

Bílý dům v pondělí uvedl, že je „opravdu důležité“, aby Američané pochopili, že prudce rostoucí ceny benzinu jsou „globální výzvou“, a dodal, že v Kanadě a Německu jsou ceny PHM ještě vyšší.

https://www.theepochtimes.com/white-house-conveys-to-americans-that-gas-prices-are-global-challenge-higher-in-other-countries_4516848.html

Mexický prezident Obrador oznámil, že bude bojkotovat Summit of the Americas, který tento týden začíná v Los Angeles. Nezúčastní se jej kvůli vyloučení Venezuely, Kuby a Nikaraguy ze strany USA.

https://www.theepochtimes.com/summit-of-americas-in-la-overshadowed-by-mexicos-boycott_4516460.html

Spojené státy a Jižní Korea v úterý ráno předvedly společnou ukázku vzdušných sil, 20 stíhaček, aby Severní Koreji demonstrovaly svou bojovou připravenost.

https://www.theepochtimes.com/us-south-korea-fly-20-fighter-jets-in-show-of-force-amid-north-korea-nuclear-tensions_4517518.html

Guvernérka státu New York podepsala v pondělí 10 zákonů souvisejících s prevencí střelby, včetně zákona, který zvyšuje minimální věk pro získání poloautomatických pušek z 18 na 21 let.

https://www.theepochtimes.com/ny-governor-signs-gun-control-package-including-law-raising-age-to-own-semiautomatic-rifles_4515927.html

CDC v pondělí „povýšilo“ varování před opičími neštovicemi na „úroveň 2“ a cestujícím  doporučilo nošení roušek/respirátorů. V úterý už ale toto doporučení na webu CDC nebylo.

https://www.theepochtimes.com/cdc-raises-monkeypox-alert-recommends-masks-during-travel-then-removes-advice_4516949.html

Smluvní výrobce anticovidových vakcín pro Johnson & Johnson oznámil, že J&J porušila vzájemnou obchodní dohodu tím, že nekoupila smlouvou specifikované minimální množství vakcín.

https://www.theepochtimes.com/contract-manufacturer-emergent-says-jj-breached-vaccine-contract_4515139.html

Nově zveřejněná studie ukazuje, že při zohlednění všech nákladů je výroba elektřiny z větrných a solárních elektráren ve skutečnosti dražší a takový přechod by byl z hlediska životního prostředí neudržitelný.

https://www.theepochtimes.com/energy-transition-to-wind-and-solar-is-more-expensive-and-environmentally-nonviable-study_4514505.html

Připravovaný film „Innovation Race“ ukazuje, jak Komunistická strana Číny využívá slabin v patentových zákonech USA, aby získala převahu v inovacích, a velké technologické společnosti jí v tom pomáhají.

https://www.theepochtimes.com/no-prize-for-second-place-new-film-sounds-alarm-on-chinas-quest-to-win-innovation-race-against-us_4514916.html