Redakce Epoch Times

7. 7. 2022

Šéfové FBI a britské MI5 vydali ve středu ojedinělé společné prohlášení, v němž varovali, že Komunistická strana Číny je největší hrozbou pro mezinárodní řád.

https://www.theepochtimes.com/chinese-communist-party-threat-is-massive-fbi-and-mi5-directors_4581021.html

Pentagon investuje desítky milionů dolarů do výškových balonů opatřených vyspělou technologií, které hodlá využívat ke sledovacím účelům, např. k lokalizaci čínských hypersonických zbraní. Tyto balony se mají dostat do nadmořské výšky dvakrát větší než většina komerčních letadel, tedy nad 25 km.

https://www.theepochtimes.com/pentagon-spending-millions-on-high-altitude-spy-balloons_4580206.html

Senátorka Marsha Blackburn požádala Tiktok, aby se dostavil na slyšení do Senátu. Důvodem jsou obavy, že Čína má skrze tuto sociální síť pro sdílení videí přístup k americkým datům.

https://www.theepochtimes.com/republican-lawmaker-requests-tiktok-to-testify-over-us-data-accessed-from-china_4580339.html

Spojené státy uvalily sankce na mezinárodní síť společností, které údajně porušily íránské ropné sankce a prodávaly íránskou ropu do Číny a dalších zemí. Americké ministerstvo financí uvedlo, že sankcionované osoby a subjekty „využívaly síť nastrčených společností se sídlem v Perském zálivu“, aby zakryly íránský původ ropy.

https://www.theepochtimes.com/us-sanctions-network-for-selling-iranian-oil-to-china-east-asia_4582493.html

Roy Cooper, demokratický guvernér Severní Karolíny, podepsal ve středu výkonné nařízení, které ve státě nadále umožňuje přístup k potratům a chrání osoby obviněné z trestného činu provedení interrupce před vydáním do jiných států.

https://www.theepochtimes.com/north-carolina-governor-signs-order-to-continue-enabling-abortion-access_4582057.html

Muž, který před 14 lety na Nejvyšším soudu vyhrál významný spor nad District of Colombia týkající se uznání ústavního práva na nošení zbraně, žaluje D. C. opět. Tentokrát za zákon omezující počet kulek v zásobníku zbraně nošené skrytě.

https://www.theepochtimes.com/gun-rights-champion-dick-heller-sues-d-c-again-this-time-over-ammo-limits_4579528.html

Arizonský guvernér Doug Ducey podepsal nový legislativní balíček na omezení přílivu ilegálních migrantů v rekordní hodnotě 564 milionů $. Peníze půjdou hlavně na bariéry a navýšení bezpečnostního personálu. Ducey vyčetl prezidentu Bidenovi nečinnost v této problematice a způsobení největší krize na hranicích za posledních 20 let.

https://www.theepochtimes.com/arizona-earmarks-record-564-million-to-help-secure-southern-border_4581287.html

Téměř 22 000 zaměstnanců ministerstva vnitřní bezpečnosti se dožaduje výjimky z očkování proti covidu-19. Žádosti jsou údajně na mrtvém bodě.

https://www.theepochtimes.com/nearly-22000-dhs-employees-seeking-covid-19-vaccine-mandate-exemptions_4580208.html

Republikánský kongresman Roy obeslal s žádostí o odpovědi bývalého ředitele zdravotnické univerzity v Texasu. Nedávno totiž byly zveřejněny informace o vazbách univerzity na wuchanský virologický institut a na smlouvy, které jsou zřejmě v rozporu se zákonem kvůli spolufinancování federálními granty. Dle smluv je totiž možné např. mazat tajné informace na vyžádání či ničit materiály.

https://www.theepochtimes.com/exclusive-chip-roy-questions-top-texas-university-scientist-over-links-to-wuhan-lab_4581393.html

Dle výzkumu kanadské Queen’s University dostalo 1 % amerických onkologů, především těch na vysokých pozicích, celkem 24 milionů dolarů od velkých farmaceutických firem z oboru.

https://www.theepochtimes.com/big-pharma-paid-24-million-to-1-of-us-oncologists-many-in-high-profile-positions-study_4565238.html

Fauciho Národní institut pro alergie a infekční nemoci zrušil plány nového testování léků na psech. Institut a Fauci se dostali pod palbu kritiky za velmi kruté experimenty na bíglech prováděné na přelomu roku 2018 a 2019 poté, co se informace o experimentech objevily na veřejnosti minulý rok.

https://www.theepochtimes.com/faucis-agency-cancels-experimental-testing-on-puppies-senator_4581569.html

Šestnáctiletý Corion Evans z Mississippi o víkendu hrdinsky skočil do řeky, aby pomohl policistovi zachránit tři lidi v autě, které sjelo do řeky Pascagoula a začalo se potápět.

https://www.theepochtimes.com/teen-jumps-in-river-and-saves-3-girls-officer-as-car-sinks-into-mississippi-waters_4582925.html